Jaki rower wybrać do miasta?

Jaki rower wybrać do miasta?

Znalezienie dobrego roweru do jazdy po miejskiej dżungli może być poważnym problemem. Do dyspozycji jest dzisiaj tak wiele różnych typów rowerów, że może zakręcić się w głowie. Na co warto zwrócić uwagę?  

Chcesz być na bieżąco z artykułami? Polub nas:

Dobry rower powinien odpowiadać potrzebom swojego użytkownika. Powinien być komfortowy, solidny, mało awaryjny, a także, oczywiście, niedrogi. Bez rozeznania w branży trudno jednak wyszukać ten idealny model, który będzie mógł posłużyć na co dzień czy w weekendy. Rowery miejskie to szczególny rodzaj rowerów, które przeznaczone są przede wszystkim do jazdy po drogach utwardzonych, bez nadmiernych wzniesień i spadków. Oczywiście, na ulice miast i miasteczek nada się każdy rower, ale też nie warto przepłacać za taki model, którego potencjału nie będzie można wykorzystać w pełni.

W sklepach rowerowych można znaleźć dzisiaj mnóstwo rowerów określanych jako miejskie. Są to głównie rowery o wygodnych siedzeniach oraz dużych kołach, z bagażnikami, z niewielką liczbą przerzutek lub też całkowicie bez przerzutek, na przykład jak rower single speed, który sprawdzi się dla osób, które nie planują wyczynowej jazdy. Rowery miejskie zwykle nie są również wyposażone w amortyzator i nie mają tarczowych hamulców hydraulicznych – zamiast nich posiadają zwykłe hamulce szczękowe (V-brake).

Z drugiej strony są jednak i tacy, którzy postulują, że najlepszym wyborem do przestrzeni miejskiej będzie niedrogi rower górski. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na amortyzator, który pozwala na wygodniejszą jazdę po wszelkich nierównościach i krawężnikach, a także na dodatkowe przełożenia, których nie ma rower single speed. Oczywiście, są też minusy, na przykład brak bagażnika czy mniejszy komfort ze względu na inną geometrię.

Na co wobec tego warto się zdecydować? Interesującą propozycją na bezobsługowy i lekki rower single speed, z kolei dla innych dobrym pomysłem może być rower górski, który daje szersze możliwości. Warto wobec tego udać się do sklepu rowerowego, zapoznać się z różnymi propozycjami i posłuchać porad ekspertów.

Wasze komentarze

Polub nas na Facebooku

Inne posty z tej kategorii