Odblaski na rower - pomyśl o nich już teraz

Odblaski na rower - pomyśl o nich już teraz!

Artykuł sponsorowany Porady ogólne

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy beztroskich wycieczek i zagorzali rowerzyści przygotowują swoje rowery na nadejście wiosny i odliczają dni do pierwszych przejechanych w tym roku kilometrów. Oprócz czynności naprawczych i korygujących usterki po zimie koniecznie zadbajmy też o swoje bezpieczeństwo i pomyślmy o odblaskach.

Czy odblaski na rower są potrzebne?

Sport to zdrowie – wiedzą o tym wszyscy, także osoby poruszające się na rowerze. Popularność tego środka transportu jest coraz większa, ponieważ coraz więcej jest ludzi zwracających uwagę na kondycję i doceniających zalety jazdy rowerem. To bardzo dobra informacja, która cieszy i zachęca innych do aktywności. W walce o zdrowie nie zapominajmy jednak o tym, co może nam je zabrać.

Wypadki drogowe z udziałem rowerzystów zdarzają się niestety bardzo często, zwłaszcza w sezonie wiosna-lato. Z tego powodu warto, byśmy zainwestowali w rozwiązania, które sprawią, że staniemy się lepiej widoczni na drodze.

Oprócz elementów oświetleniowych dla rowerzystów polecane są dodatkowo elementy odblaskowe, dzięki którym rower będzie jeszcze bardziej widoczny, również dla innych pojazdów poruszających się po drodze. Najpopularniejszą z propozycji jest kamizelka odblaskowa, chociaż możemy wybierać spośród bogatej oferty specjalistycznych sklepów – podpowiada ekspert z odblaski24.com.pl

Odblaski a bezpieczeństwo

Odblaski dla rowerzystów powinny być dla nas priorytetem i pierwszą inwestycją, jakiej dokonamy, zanim wsiądziemy na rower. Gadżety odblaskowe nie są drogie, więc nie musimy martwić się o duże obciążenie domowego budżetu. Nie zapominajmy też, że produkty te mają przyczynić się do ochrony naszego życia – dlatego nie myślmy o nich w kategorii przymusu.

Odblaski dla dzieci

Bezpieczeństwo zapewnią nam również delikatne odblaskowe chorągiewki, które możemy zamontować na tylnej osi roweru.

Będą świetną dekoracją roweru dziecięcego czy młodzieżowego, podobnie jak kolorowe kulki odblaskowe zakładane na szprychy. Element odblaskowy w takiej postaci jest ciekawym gadżetem, dlatego szanse, że najmłodsi ucieszą się z jego przymocowania do ukochanego roweru, są w tym przypadku znacznie większe – doradza ekspert z odblaski24.com.pl

Odblaski z diodami – zupełnie nowe gadżety odblaskowe

Wygodę użytkowania zapewnia także opaska odblaskowa na rower. Opaski zapinane są na rzep i posiadają opcję włączenia światła LED za pomocą odpowiedniego przycisku. Koszt takiej opaski waha się w granicach kilku złotych.

Z tego rodzaju odblasków może korzystać cała rodzina i pożyczać je sobie wzajemnie w zależności od tego, która z osób planuje wsiąść na rower. Jeśli bardzo często korzystamy z roweru, odblaski na rower powinniśmy nosić ze sobą zawsze w torebce czy plecaku. Drobne gadżety nie zajmują wiele miejsca, a mogą uratować nasze życie i zdrowie.

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.

Wasze komentarze