Bartłomiej Wawak na trasie

3. miejsce Bartłomieja Wawaka (KRT) w Pradze

Informacja prasowa Newsy ze świata

Zawodnik Kross Racing Team Bartłomiej Wawak zajął 3. miejsce na wyścigu kategorii C1 w stolicy Czech - Pradze (17.05.2015). W elicie triumfował reprezentant gospodarzy Ondrej Cink.

Bartłomiej Wawak na trasie Bartłomiej Wawak na trasie
Dekorowanie wygranych Dekorowanie wygranych

Na tydzień przed pierwszym Pucharem Świata w XCO, w Pradze odbył się bardzo dobrze obsadzony wyścig kategorii UCI C1. W elicie mężczyzn pojawiły się takie nazwiska jak: Kulhavy, Cink, Litscher, Montecon czy Yamamoto.

Zawodnikom przyszło rywalizować na technicznej trasie z dużą ilością singletracków, na której bardzo trudno było wyprzedzać. Po słabym starcie zawodnik Kross Racing Team Bartłomiej Wawak musiał przebijać się do przodu. Po 10 okrążeniach finiszował na 13. pozycji w wyścigu Open oraz 3. miejscu w U23.

Bardzo dobry wynik osiągnął inny z reprezentantów Polski ? Marek Konwa (64sto LESZNO MTB Team4sto LESZNO MTB Team), który zajął 6. miejsce. Drugi z zawodników Kross Racing Team ? Kornel Osicki jechał na 20. pozycji, jednak ostatecznie nie ukończył zawodów z powodu problemów technicznych.