Bartek Wawak na trasie

Bartłomiej Wawak wygrywa wyścig Copa Catalana w Barcelonie

Informacja prasowa Newsy ze świata

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 3. miejsce w wyścigu elity mężczyzn oraz wygrał w kategorii U23 wyścigu Copa Catalana w Barcelonie, który odbył się w niedzielę 22.03.

Bartek Wawak na mecie Bartek Wawak na mecie
Podium Copa Catalana w Barcelonie Podium Copa Catalana w Barcelonie

Zawodnicy mieli do pokonania 5 rund na trasie usytuowanej na olimpijskim wzgórzu Montjuic w Barcelonie. Najlepiej poradził sobie Hiszpan Carlos Coloma niesiony dopingiem miejscowej publiczności.

Świetnie pojechał zawodnik Kross Racing Team ? Bartłomiej Wawak. Młody kolarz ukończył wyścig na 3. pozycji z niewielką stratą do zwycięzcy. Pozwoliło mu to również objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zaraz za nim finiszował Mistrz Polski Marek Konwa. Obaj Polacy pokonali obecnego Mistrza Świata Juliena Absalona.

Na 19. pozycji uplasował się drugi z zawodników Kross Racing Team - Kornel Osicki. Kolejny start zawodników Krossa już za tydzień w austriackim Langenlois.