Bike Atelier MTB Maraton już 26 lipca w Dąbrowie Górniczej!

Bike Atelier MTB Maraton

26 lipca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 2. etap Bike Atelier MTB Maratonu. Rowerzyści będą rywalizować na malowniczej trasie w rejonie Pustyni Błędowskiej i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. - Zawodnicy będą mieli do pokonania kilka wzniesień, trochę piaszczystego i trochę podmokłego terenu - mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu. Zapisy na maraton są prowadzone przez stronę internetową bikeateliermaraton.pl.

Chcesz być na bieżąco z artykułami? Polub nas:
Bike Atelier MTB Maraton Bike Atelier MTB Maraton
Bike Atelier MTB Maraton Bike Atelier MTB Maraton

Czas na drugi etap nowego cyklu maratonów rowerowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. 26 lipca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton, a jego uczestnicy mogą się spodziewać równie wymagającej, co urokliwej trasy. Wiedzie ona terenami wokół Pustyni Błędowskiej i częściowo po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Trasa jest bardzo zróżnicowana. Zawodnicy będą mieli do pokonania kilka wzniesień, trochę piaszczystego i trochę podmokłego terenu. Można się spodziewać także wielu singletracków położonych malowniczo wzdłuż dwóch rzek: Białej Przemszy i Białej - mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu.

Jego start i meta, a także biuro zawodów, będą się znajdować na Eurocampingu w Błędowie, dzielnicy Dąbrowy Górniczej. Rowerzyści mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 25,9-km Hobby bądź 63,2-km Pro.

Przyznam, że wiodąca bardzo malowniczymi terenami trasa nie należy do najłatwiejszych. Wszyscy, którzy lubią się zmęczyć w otoczeniu pięknej natury, będą jednak zadowoleni - podkreśla Leśniewski.

Uczestnicy maratonu zahaczą nawet o teren Małopolski, m.in. w Krzykawce, mijając tam pomnik Francesca Nulla, dowódcy garibaldczyków, oraz innych poległych w powstaniu styczniowym, którzy zginęli w bitwie pod Krzykawką.

Dariusz Leśniewski zwraca uwagę na dobór ogumienia, który może być kluczowy podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej. ? Ze względu na piaszczysty teren proponuję założyć dość szerokie opony: 2,1? czy nawet 2,3?. Pomogą one również na kilkukilometrowym podmokłym fragmencie trasy - tłumaczy organizator. - Trasa w miejscach skrzyżowania z publicznymi drogami będzie zabezpieczona przez odpowiednie służby, nie zabraknie na niej także służb medycznych oraz bufetów z napojami, owocami i batonami - dodaje.

Nie tylko dorośli mogą w Dąbrowie Górniczej czerpać przyjemność z dwukołowej rywalizacji. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat mogą się ścigać na dystansie ok. 2 km, a najmłodsi mogą wziąć udział w zawodach na rowerkach biegowych. Na uczestników czeka w Dąbrowie Górniczej także miasteczko wyścigu z punktami gastronomicznymi. Wszyscy, którzy startowali w pierwszym Bike Atelier Maratonie w Katowicach, nie muszą rejestrować się ponownie, aby ścigać się w Dąbrowie Górniczej. Wystarczy, że dokonają wcześniej opłaty startowej i potwierdzą swoją obecność w biurze zawodów. Debiutanci powinni zarejestrować się na bikeateliermaraton.pl. Pierwszy wyścig z serii Bike Atelier MTB Maraton odbył się 7 czerwca w Katowicach i spotkał się z dużym zainteresowaniem, gromadząc na starcie ponad 300 osób.

Powstanie cyklu maratonów MTB na Śląsku to było coś, na co długo czekałem. Zdecydowanie brakuje takich imprez w naszym regionie i strasznie się cieszę, że ta pustka wreszcie została wypełniona - uważa Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, zwycięzca katowickiego dystansu Pro. 

Patronami medialnymi Bike Atelier MTB Maratonu są "Gazeta Wyborcza", "bikeBoard", Radio Zet Gold oraz mtb-xc.pl.

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej

26 lipca, ul. Żołnierska 130, Eurocamping, Dąbrowa Górnicza

  • 8.00 - 10.30 - Zapisy w Biurze Zawodów (zapisy na dystans Hobby do 10.15)
  • 11.00 - Ustawianie zawodników w sektorach startowych
  • 11.30 - Start maratonu - dystanse Hobby i Pro
  • 14.00 - Dekoracja dystansu Hobby
  • 15.00 - Dekoracja dystansu Pro

Szczegóły trasy: bikeateliermaraton.pl/dabrowa-gornicza-trasy.

Tagi: Bike Atelier Maraton

Wasze komentarze