Zawodnicy KRT podczas treningu
Zawodnicy KRT podczas treningu (Fot. Tomasz Swierczyński)

KRT na Pucharze Świata w Kanadzie

Informacja prasowa Newsy ze świata

Kolejna edycja Pucharu Świata MTB odbyła się w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne 7 sierpnia. Na mecie triumfował reprezentant Francji Julien Absalon, przed Victorem Koretzkim i Matthiasem Fluckigerem. Zawodnicy Kross Racing Team ukończyli wyścig w trzeciej dziesiątce wyścigu.

Rywalizację dobrze rozpoczął Fabian Giger, który pod koniec pierwszego okrążenia jechał na trzynastym miejscu. Kilka pozycji również zyskał nowy Mistrz Polski Bartłomiej Wawak, który przesunął się do trzeciej dziesiątki.

Zawodnicy Kross Racing Team ukończyli wyścig odpowiednio na 24. miejscu – Fabian Giger oraz 27. pozycji – Bartłomiej Wawak.

Informacje o grupie

Kross Racing Team to polska zawodowa grupa kolarska, która na trasach rowerowych obecna jest już od 11 lat. W sezonie 2015 do grupy dołączyła srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Maja Włoszczowska oraz szósty kolarz mistrzostw świata w maratonie – Bartłomiej Wawak. Nowym członkiem zespołu w 2016 został Fabian Giger, utalentowany szwajcarski kolarz z brązowym medalem I Igrzysk Europejskich na koncie. Członkinią KRT jest również Anna Szafraniec-Rutkiewicz.