Kwiatkowski wygrał Amstel Gold Race, Rui Costa 4

Kwiatkowski na mecie

Michał Kwiatkowski zwyciężył w prestiżowym klasyku Amstel Gold Race, 4. miejsce zajął w nim Rui Costa. - 4. pozycja to dobry wynik, biorąc pod uwagę klasę rywali. To także dobry początek tego ważnego tygodnia - powiedział zawodnik Lampre-Merida. Świetne 9. miejsce zajął w Holandii Maciej Paterski.

Chcesz być na bieżąco z artykułami? Polub nas:

Mistrz świata 2013 musiał uznać w niedzielę wyższość obecnego mistrza. Rui Costa zajął w Amstel Gold Race 4. miejsce, za Michałem Kwiatkowskim (1.), Alejandro Valverde (2.) i Michaelem Matthewsem (3.). Przez ok. 200 km jednym z bohaterów wyścigu był kolega Costy z Lampre-Merida, Słoweniec Jan Polanc. Znalazł się on w ucieczce dnia, która została skasowana 25 km przed metą. Decydujące momenty Amstel Gold Race rozpoczęły się na końcowym podjeździe pod Cauberg. Po ataku Macieja Paterskiego i Bena Hermansa mocny kontratak wyprowadził Philippe Gilbert, który odjechał reszcie stawki wraz z Michaelem Matthewsem.

Akcja Gilberta była dobra, ale nie wystarczyła do zwycięstwa, a grupie pościgowej, w której jechałem, udało się do niego dołączyć - powiedział Rui Costa.

Kilometr przed metą wiadomo już było, że o wygranej w Amstel Gold Race przesądzi sprint. Bezkonkurencyjny okazał się w nim Michał Kwiatkowski.

Miałem wystarczająco dużo sił, żeby walczyć na finiszu, jednak znajdowałem się blisko barierek i musiałem hamować. Z tego powodu nie mogłem wykorzystać najlepszego momentu do rozpoczęcia sprintu i szansa na podium przepadła - tłumaczył Rui Costa.

Mimo to 4. pozycja to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę klasę rywali. To także dobry początek tego ważnego tygodnia - dodał. Kolarz Lampre-Merida jest zadowolony ze swojej dyspozycji.

Moje odczucia były dzisiaj dobre i także dzięki moim kolegom mogłem odpowiednio rywalizować na krętych drogach Amstel Gold Race - powiedział mistrz świata 2013. - Miałem jedynie problem przed podjazdem Eyserbosweg 40 km przed metą. Dwóch zawodników przede mną upadło i udało mi się ominąć pierwszego z nich, ale drugiego już nie. Nie ucierpiałem jednak i mogłem wrócić na czołowe pozycje w peletonie - relacjonował.

Już w najbliższą środę Rui Costa postara się zrobić dobry użytek ze swojej wysokiej formy w Walońskiej Strzale.

Wyniki Amstel Gold Race 2015

  1. Kwiatkowski 6 godz. 31' 49"
  2. Valverde m.t.
  3. Matthews m.t.
  4. Rui Costa m.t.
  5. Van Avermaet m.t.
  6. Gallopin
  7. Alaphilippe
  8. Gasparotto
  9. Paterski
  10. Gilbert
Tagi: Lampre Merida Kwiatkowski

Wasze komentarze