Ondrej Cink
Ondrej Cink

Ondrej Cink 3. na mistrzostwach Europy XC

Informacja prasowa Newsy ze świata

Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu zdobył brązowy medal mistrzostw Europy XC. Utalentowany zawodnik pokazał klasę także w sztafecie, uzyskując rekordowy czas przejazdu i finiszując z czeską ekipą na 4. miejscu. 10. miejsce w zmaganiach XC kobiet zajęła Gunn-Rita Dahle Flesjaa, która szczyt formy przygotowuje na inne wyścigi.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa Gunn-Rita Dahle Flesjaa
Jose Antonio Hermida Jose Antonio Hermida

Ondrej Cink, brązowy medalista mistrzostw świata XC 2015, odniósł kolejny ważny sukces. W ostatnią niedzielę zdobył on brązowy medal mistrzostw Europy, które były rozgrywane w Jönköping w Szwecji. W roku olimpijskim, gdy każdy punkt światowego rankingu jest istotny w kontekście liczby reprezentantów ubiegających się o start w Rio, obsada mistrzostw była bardzo mocna. Wyzwanie stanowiła także trasa wyścigu, którego 4,2-km runda miała trzy długie podjazdy i 200 m przewyższenia. Multivan Merida Biking Team reprezentowali w Szwecji Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Ondrej Cink i Jose Antonio Hermida. Najlepiej z nich spisał się czeski zawodnik. W wyścigu XC nie był on w stanie utrzymać tempa zwycięzcy Juliena Absalona i drugiego Fabiana Gigera, ale wygrał walkę o trzecie miejsce, w której wykorzystał błąd rywala.

Pojechałem zbyt ostro na pierwszych dwóch okrążeniach i musiałem po nich nieco zwolnić. W końcówce znów mogłem jechać na całego, ale Luckas Fluckiger wyprzedził mnie na drugim podjeździe finałowej rundy. Podjął jednak zbyt duże ryzyko na zjeździe i wywrócił się, a ja finiszowałem na 3. miejscu – relacjonował Cink. – Mocne słońce i sporo podjazdów działały na moją korzyść i bardzo się cieszę z brązowego medalu – dodał zawodnik Multivan Merida Biking Teamu.

Próbkę swoich niemałych umiejętności dał on również podczas czwartkowego wyścigu sztafet o mistrzostwo Europy. Gdy rozpoczynał swoją jazdę, czeski zespół znajdował się na 6. pozycji. Cink wykręcił jednak najlepszy czas przejazdu, wyprzedził reprezentantów Wielkiej Brytanii i Hiszpanii i wywalczył dla czeskiej ekipy 4. miejsce.

Josea Antonio Hermida, doświadczony kolega Cinka, który również dosiada rowery Merida, zajął w wyścigu XC w Szwecji 13. miejsce.

Start wciąż jest moim słabym punktem. Nie jestem wystarczająco eksplozywny i tracę na początku wyścigu zbyt wiele pozycji. Z każdym okrążeniem udawało mi się przesuwać na lepsze miejsca, ale z powodu tego wysiłku nie byłem w stanie zaatakować na finałowej rundzie – powiedział utytułowany Hiszpan.

W wyścigu kobiet Gunn-Rita Dahle Flesjaa potraktowała start jako element przygotowań do innych wyzwań sezonu i finiszowała w Szwecji na 10. miejscu.

Biorąc pod uwagę moje plany na ten sezon, nie mogłam oczekiwać tutaj powodzenia. Nie jestem jednak zmartwiona, sprawy powinny wyglądać zupełnie inaczej za dwa tygodnie, podczas wyścigu Pucharu Świata w Albstadt – tłumaczyła legendarna Norweżka z Multivan Merida Biking Teamu.

4. miejsce wśród kobiet wywalczyła Maja Włoszczowska, mistrzostwo Europy zdobyła Jolanda Neff.