Treningi na rowerze treningowym
Treningi na rowerze treningowym

A co zimową porą?

Porady ogólne Artykuł sponsorowany

Późna jesień oraz zima nie zachęca do wycieczek rowerowych, aczkolwiek są wśród nas amatorzy takiej jazdy. Wystarczy odpowiednio przygotowany rower i odpowiednie ubranie. Jednak dla zdecydowanej większości z nas jazda rowerem w chłodne, mroźne, deszczowe czy śnieżne dni nie należy do przyjemności. Rowery lądują w piwnicy lub w garażu i tam czekają na rozpoczęcie kolejnego sezonu.  

Zalety jazdy na rowerze

Jazda na rowerze ma wiele zalet, świetnie wpływa na naszą sylwetkę, kondycję, pozwala odreagować stres, dotlenia organizm, zwiększa pojemność płuc, poprawia wydolność organizmu, siłę i wytrzymałość mięśni, chroni przed wieloma chorobami. Dlatego wielu z nas z niecierpliwością czeka na kolejny sezon rowerowy.

Rower treningowy

Treningi na rowerze mogą trwać cały rok. Nie trzeba z nich rezygnować, gdy pogoda nie dopisuje, gdy za oknem jest zimno, pada deszcz lub śnieg. Wtedy z pomocą przychodzi rower treningowy. Taki rower można znaleźć w każdej siłowni. Najlepiej jednak zakupić taki sprzęt do domu. Wtedy można ćwiczyć na nim w dowolnej chwili. Na rowerze stacjonarnym trenować może niemal każdy, bez względu na wiek czy kondycję.

Na rowerze treningowym można przeprowadzać dwa rodzaje treningu:

  • aerobowy – długi i lekki, poprawiający wydolność serca i płuc

  • interwałowy – szybki i intensywny, spalający tkankę tłuszczową.

Aby jazda na rowerze stacjonarnym była komfortowa i przynosiła oczekiwane efekty należy odpowiednio dobrać sprzęt. Przede wszystkim bardzo ważna jest regulacja kierownicy i siodełka. Trening powinien być też dopasowany do kondycji osoby ćwiczącej. Dobrej jakości rowery treningowe wyposażone są w takie funkcje, jak: pomiar tętna, pomiar czasu, pomiar prędkości, pomiar dystansu, pomiar pracy nóg.

Posiadanie własnego roweru treningowego ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość ćwiczenia o dowolnej porze dnia, nawet bardzo wczesnym rankiem czy bardzo późnym wieczorem, kiedy większość siłowni jest już zamknięta. Nie tracimy czasu na dojście czy dojazd do siłowni, ćwiczymy w zaciszu własnego domu czyli w przyjaznym dla nas otoczeniu.

Podczas ćwiczeń możemy słuchać ulubionej muzyki, oglądać telewizję, słuchać wiadomości. Posiadanie własnego roweru treningowego to też oszczędność pieniędzy. Nie tracimy pieniędzy na karnet na siłownię, a pieniądze wydane na zakup roweru to inwestycja na długie lata. Regularne treningi na rowerze stacjonarnym sprawią, że w świetnej kondycji powitamy kolejny sezon rowerowy.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Wisła 1200

-
Ultramaraton

Wisełka 500

-
Ultramaraton

Sudety Divide

-
Ultramaraton

Carpatia Divide

-