Bezpieczne wakacje na rowerze

Bezpieczne wakacje na rowerze – 4 powody, dla których warto wybrać ubezpieczenie OC dla rowerzysty w trakcie urlopu

Artykuł sponsorowany Porady ogólne

Analizy CBOS pokazują, że prawie ¾ Polaków jeździ na rowerze, a około ¼ z nich robi to regularnie. Jeśli należysz do grona rowerowych miłośników i tego lata planujesz kilkudniową wyprawę, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Najlepiej wybrać w tym celu assistance rowerowe. Dowiedz się, co zyskujesz dzięki takiemu ubezpieczeniu.

Jak pokazują kolejne badania rynkowe, ponad połowa rowerzystów nie czuje się bezpiecznie na drogach w Polsce. Co warto zrobić przed podróżą poza skompletowaniem sprzętu? Zobacz, jakie korzyści może przynieść wykupienie assistance rowerowego. Przedstawiamy 4 najważniejsze.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów na start – pomoc w organizacji wycieczki

Wakacje na rowerze są gwarancją niezapomnianej, fantastycznej przygody. Aby jednak w pełni korzystać z uroków takiej wycieczki, warto wcześniej dobrze przygotować plan podróży. Jedziesz w wybrane miejsce po raz pierwszy i nie znasz lokalnych szlaków? W ramach assistance rowerowego oferowanego przez Europ Assistance Polska będziesz mógł skorzystać z pomocy. Konsultanci podpowiedzą Ci:

  • jak przygotować się wycieczki rowerowej,
  • które trasy warto wybrać,
  • gdzie można bezpiecznie przemieszczać się na dwóch kółkach.

Pakiet uwzględnia również porady dotyczące rezerwacji biletów lotniczych dla podróżujących z rowerem. Jeśli więc chciałeś zwiedzić nawet bardzo egzotyczne regiony, teraz nic nie stoi Ci na przeszkodzie.  

Assistance rowerowy na trasie – pomoc w szybkiej naprawie

W czasie wycieczek kilkudniowych mogą przydarzyć się nieplanowane wypadki chociażby przebicie opony, złamanie, rany czy inne trwałe uszkodzenia. Assistance rowerowe pomoże Ci w takich sytuacjach, bowiem zapewnia ono transport uszkodzonego roweru na terenie Polski, a następnie jego serwis. Dzięki Pomocy Rowerowej Europ Assistance w wersji Standard zyskujesz gwarancję, że Twój rower  zostanie przewieziony nawet do 50 km od miejsca zdarzenia.

Pomoc po wypadku na rowerze – organizacja leczenia

W lipcu i sierpniu 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w ponad 1200 zdarzeniach drogowych, czego najczęstszą przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa rowerzyście – wynika z policyjnych raportów. Dane te pokazują, że nie zawsze jest się w stanie przewidzieć wypadek, ani tym bardziej mu zapobiec. Z ubezpieczeniem masz gwarancję pomocy w organizowaniu leczenia w szpitalu i późniejszej rehabilitacji. W wersji Standard są to opłaty do 1000 zł za:

  • transport medyczny,
  • wizytę u lekarza specjalisty,
  • wizytę pielęgniarki.

OC obejmuje również organizację operacji i opiekę rehabilitacyjną w Polsce.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów non stop – stały kontakt z infolinią medyczną

Jesteś ciekawy innych sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w trakcie wakacji? Bądź zawsze w kontakcie zarówno z najbliższymi, jak i z osobami, które mają dostęp do szybkiej i sprawnej pomocy. Europ Assistance uruchomił dla osób objętych ubezpieczeniem polską infolinię medyczną działającą w kraju i za granicą. W przypadku rozmów poza obszarem Polski Koordynator Pomocy po otrzymaniu wezwania proponuje natychmiastowe oddzwonienie, abyś nie musiał ponosić kosztów za połączenia.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące assistance rowerowego na wakacje? A może interesuje Cię inny rodzaj polisy? Wejdź na stronę Europ Assistance i dowiedz się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w trakcie urlopu, jak i na co dzień.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy