Bezpieczne wakacje na rowerze

Bezpieczne wakacje na rowerze – 4 powody, dla których warto wybrać ubezpieczenie OC dla rowerzysty w trakcie urlopu

Artykuł sponsorowany Porady ogólne

Analizy CBOS pokazują, że prawie ¾ Polaków jeździ na rowerze, a około ¼ z nich robi to regularnie. Jeśli należysz do grona rowerowych miłośników i tego lata planujesz kilkudniową wyprawę, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Najlepiej wybrać w tym celu assistance rowerowe. Dowiedz się, co zyskujesz dzięki takiemu ubezpieczeniu.

Jak pokazują kolejne badania rynkowe, ponad połowa rowerzystów nie czuje się bezpiecznie na drogach w Polsce. Co warto zrobić przed podróżą poza skompletowaniem sprzętu? Zobacz, jakie korzyści może przynieść wykupienie assistance rowerowego. Przedstawiamy 4 najważniejsze.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów na start – pomoc w organizacji wycieczki

Wakacje na rowerze są gwarancją niezapomnianej, fantastycznej przygody. Aby jednak w pełni korzystać z uroków takiej wycieczki, warto wcześniej dobrze przygotować plan podróży. Jedziesz w wybrane miejsce po raz pierwszy i nie znasz lokalnych szlaków? W ramach assistance rowerowego oferowanego przez Europ Assistance Polska będziesz mógł skorzystać z pomocy. Konsultanci podpowiedzą Ci:

  • jak przygotować się wycieczki rowerowej,
  • które trasy warto wybrać,
  • gdzie można bezpiecznie przemieszczać się na dwóch kółkach.

Pakiet uwzględnia również porady dotyczące rezerwacji biletów lotniczych dla podróżujących z rowerem. Jeśli więc chciałeś zwiedzić nawet bardzo egzotyczne regiony, teraz nic nie stoi Ci na przeszkodzie.  

Assistance rowerowy na trasie – pomoc w szybkiej naprawie

W czasie wycieczek kilkudniowych mogą przydarzyć się nieplanowane wypadki chociażby przebicie opony, złamanie, rany czy inne trwałe uszkodzenia. Assistance rowerowe pomoże Ci w takich sytuacjach, bowiem zapewnia ono transport uszkodzonego roweru na terenie Polski, a następnie jego serwis. Dzięki Pomocy Rowerowej Europ Assistance w wersji Standard zyskujesz gwarancję, że Twój rower  zostanie przewieziony nawet do 50 km od miejsca zdarzenia.

Pomoc po wypadku na rowerze – organizacja leczenia

W lipcu i sierpniu 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w ponad 1200 zdarzeniach drogowych, czego najczęstszą przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa rowerzyście – wynika z policyjnych raportów. Dane te pokazują, że nie zawsze jest się w stanie przewidzieć wypadek, ani tym bardziej mu zapobiec. Z ubezpieczeniem masz gwarancję pomocy w organizowaniu leczenia w szpitalu i późniejszej rehabilitacji. W wersji Standard są to opłaty do 1000 zł za:

  • transport medyczny,
  • wizytę u lekarza specjalisty,
  • wizytę pielęgniarki.

OC obejmuje również organizację operacji i opiekę rehabilitacyjną w Polsce.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów non stop – stały kontakt z infolinią medyczną

Jesteś ciekawy innych sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w trakcie wakacji? Bądź zawsze w kontakcie zarówno z najbliższymi, jak i z osobami, które mają dostęp do szybkiej i sprawnej pomocy. Europ Assistance uruchomił dla osób objętych ubezpieczeniem polską infolinię medyczną działającą w kraju i za granicą. W przypadku rozmów poza obszarem Polski Koordynator Pomocy po otrzymaniu wezwania proponuje natychmiastowe oddzwonienie, abyś nie musiał ponosić kosztów za połączenia.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące assistance rowerowego na wakacje? A może interesuje Cię inny rodzaj polisy? Wejdź na stronę Europ Assistance i dowiedz się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w trakcie urlopu, jak i na co dzień.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.