BMC timemachine TM01
BMC timemachine TM01

BMC timemachine TM01, czyli najszybszy rower świata

Informacja prasowa

Rowery szosowe aero marki BMC to obecnie najbardziej utytułowany sprzęt kolarski na świecie. Właśnie na BMC timemachine TM01 kolarze BMC Racing Team w 2014 i 2015 r. okazali się bezkonkurencyjni w drużynowej jeździe na czas podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Swoją dominację te bardzo lekkie i bardzo szybkie rowery potwierdziły zwycięstwami na czasowych etapach tegorocznych wyścigów Tour de France oraz Vuelta a Espana.

BMC timemachine TM01 Ultegra BMC timemachine TM01 Ultegra
BMC timemachine TMR01 Ultegra BMC timemachine TMR01 Ultegra

Historia sukcesów BMC timemachine TM01 rozpoczęła się w 2011 r., kiedy to Cadel Evans zwyciężył w Tour de France, jadąc w żółtej koszulce podczas ostatniego etapu, czyli jazdy na czas. Za tą wygraną szybko przyszły kolejne, w tym m.in. rekordy w części rowerowej zawodów triathlonowych Ironman.

Od tego czasu zastosowane w karbonowych rowerach timemachine technologie przyniosły startującym na nim kolarzom liczne zwycięstwa. Tylko w ostatnich 12 miesiącach do listy sukcesów doszły m.in. triumfy w mistrzostwach Europy Ironman, mistrzostwo świata w drużynowej jeździe na czas oraz wygrane na obu czasowych etapach Tour de France (indywidualna i drużynowa jazda na czas). Wtedy też Rohan Dennis, kolarz BMC Racing Team, pobił rekord najszybszego przejazdu w historii wyścigu, jadąc ze średnią prędkością aż 55,45 km/h.

Jak wyjaśnia producent, kolarzom startującym na rowerach timemachine w osiąganiu sukcesów pomagają m.in. unikalne technologie opracowane w laboratoriach BMC. To np. koncepcja "połączenia" kokpitu oraz siodełka (system p2p), co zapewnia maksymalną integrację oraz bardzo dobry balans i stabilność podczas jazdy.

Używając każdego rodzaju nowoczesnych technologii dotyczących aerodynamiki, pakiet aerodynamiczny serii timemachine (tzw. subA) łączy w sobie wszystko: zminimalizowaną powierzchnię z przodu, maksymalną integrację, przekrój rur w proporcjach 3:1, odpowiednio przycięty kształt rur oraz zwiększającą właściwości aerodynamiczne technologię tripwire - wskazuje BMC.

Timemachine w kolekcji 2016

W przyszłorocznej kolekcji rowerów BMC znajduje się w sumie sześć różnych wersji timemachine. Poza mistrzowskim modelem TM01, który wyposażony jest w osprzęt Shimano Ultegra, to również TM02 w wariantach z osprzętem Shimano Ultegra oraz 105. Rodzinę rowerów aero BMC uzupełniają trzy kolejne modele timemachine - TMR01 z osprzętem Shimano Ultegra oraz dwa TMR02 wyposażone w osprzęt Shimano Ultegra i 105. Do dystrybucji trafią także ramy najwyższych modeli (TM01 i TMR01).

BMC timemachine

W najbardziej utytułowanym modelu, czyli BMC timemachine TM01, szwajcarski producent - poza swoimi autorskimi technologiami - wykorzystał też m.in. napęd 2x11, kierownicę Profile Ozero TT oraz siodełko Fizik Tritone.

Poszczególne modele dostępne są w czterech rozmiarach (rowery timemachine TM - S, S-M, M-L i L) lub sześciu rozmiarach (rowery timemachine TMR - 48, 51, 54, 56, 58 i 61 cm) W kolekcji na rok 2016 ceny rowerów z serii BMC timemachine wahają się od 11 790 do 22 690 zł.

Lista wybranych zwycięstw, które osiągnięto na rowerach BMC timemachine TM01:

  • mistrzostwa świata UCI w kolarstwie szosowym 2014 - 1. miejsce (TTT ? drużynowa jazda na czas);
  • mistrzostwa Europy Ironman 2014 - 1. miejsce (kobiety, kategoria Pro);
  • mistrzostwa Europy Ironman 70.3 2014 - 1. miejsce (mężczyźni, kategoria Pro);
  • Tour de France 2015 - 1. miejsce, etap I (ITT - indywidualna jazda na czas) - najszybszy przejazd w historii wyścigu;
  • Tour de France 2015 - 1. miejsce, etap IX, (TTT - drużynowa jazda na czas);
  • Vuelta a Espana 2015 - 1. miejsce, etap I (ITT - indywidualna jazda na czas);
  • mistrzostwa świata UCI w kolarstwie szosowym 2015 - 1. miejsce (TTT - drużynowa jazda na czas).

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce: bmcracing.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
-
Ultramaraton

Sudovia Gravel

-
Ultramaraton

Ułan 600

-