Gunn-Rita Dahle Flesjaa na trasie wyścigu

Gunn-Rita Dahle Flesjaa 2. w PŚ w Novym Meście

Informacja prasowa Newsy ze świata

Gunn-Rita Dahle Flesjaa zajęła 2. miejsce w 1. tegorocznym wyścigu Pucharu Świata w Novym Meście. Dotarła na metę jedynie sekundę po zwyciężczyni Jolandzie Neff. - Był to oczywiście świetny występ, jednak zakończony przegraną [...]. Okazja do rewanżu pojawi się już za tydzień w Albstadt - mówi zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa na podium
Gunn-Rita Dahle Flesjaa na trasie wyścigu

Legendarna Norweżka w pięknym stylu rozpoczęła tegoroczny sezon Pucharu Świata. Gunn-Rita Dahle Flesjaa zajęłą w Novym Meście 2. miejsce, tracąc do zwyciężczyni Jolandy Neff zaledwie 1 sekundę. Stoczyła z nią ekscytującą walkę na wymagającej trasie, którą deszcz uczynił szczególnie zdradliwą w kilku fragmentach. Zawodniczce ekipy Meridy niewiele zabrakło do odniesienia 29. zwycięstwa w wyścigu Pucharu Świata w karierze. Takie osiągnięcie pozwoliłoby jej wyprzedzić w rankingu największej liczby triumfów Julie Furtado, która, podobnie jak Dahle Flesjaa, wygrała dotąd w PŚ 28 razy. Nie dziwi więc, że znakomite 2. miejsce nie zaspokaja ambicji Norweżki.

Był to oczywiście świetny występ, jednak zakończony przegraną, więc nie mogę być w pełni zadowolona z 2. pozycji. Jolanda była po prostu trochę szybsza na zjazdach - mówi Dahle Flesjaa. - Okazja do rewanżu pojawi się już za tydzień w Albstadt. Do tego czasu dopilnuję, żeby nie popełnić nawet najdrobniejszego błędu. Jak to bywa na początku sezonu, oczekiwaliśmy na reakcję mojego organizmu i muszę przyznać, że miałam bardzo obiecujące odczucia. Jestem bardzo zadowolona ze swojej formy - dodaje.

3. miejsce w Novym Meście zajęła Pauline Ferrand-Prevot, 10. była Maja Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn do pierwszej "10" wróciło dwóch zawodników Multivan Merida Biking Teamu, którzy zmagali się ostatnio z problemami zdrowotnymi. Thomas Litscher był w Nowym Meście 8., 10. miejsce zajął Jose Antonio Hermida. Pierwszy z nich rozpoczynał wyścig na 76. pozycji, jednak nie przeszkodziło mu to ukończyć go w czołówce.

Sam jestem zaskoczony tym, jak szybko udało mi się wrócić do najlepszych. Jestem oczywiście bardzo zadowolony z wyniku - mówi Litscher.

Jego doświadczony kolega ukończył wyścig 40 sekund później, na 10. miejscu.

Tuż po starcie trudno było mi złapać mój wyścigowy rytm, ale w miarę rozwoju rywalizacji nogi "podawały" coraz lepiej i pozwoliły mi przesunąć się na 10. pozycję - tłumaczy Jose Antonio Hermida, który przez ostatnie tygodnie zmagał się z problemami związanymi z alergią. - Ukończyłem wyścig z bardzo dobrymi odczuciami - dodaje.

Mistrz świata z 2010 r. wystartował w Novym Meście na nowym rowerze Meridy z pełnym zawieszeniem. Model, który w Czechach był prezentowany w kamuflujących barwach, będzie miał swoją oficjalną premierę podczas wyścigu Pucharu Świata w Albstadt.

To mój pierwszy wyścig PŚ, który ukończyłem w pierwszej "10", jadąc na "fullu". Znałem już ten rower, ale taki wynik jeszcze bardziej przekonuje mnie do jego możliwości - mówi Hermida.

Mniej zadowoleni z wyścigu w Novym Meście są pozostali zawodnicy Multivan Merida Biking Teamu. Tuż po starcie upadek w walce o dobre pozycje zaliczył Ondrej Cink. Stracił z tego powodu dużo czasu i ukończył wyścig na 22. miejscu, znacznie poniżej jego ambicji. To dla niego słaby wynik tym bardziej, że utalentowany Czech ścigał się na swojej ulubionej domowej trasie. Z powodu problemów żołądkowych już po pierwszym okrążeniu zjechał z trasy Julian Schelb, dla którego był to pierwszy wyścig PŚ w elicie. Holender Rudi van Houts nie mógł stanąć na starcie z powodu obrażeń, które odniósł podczas treningów w Novym Meście. Bezkonkurencyjny w 1. wyścigu PŚ okazał się Jaroslav Kulhavy, 2. miejsce zajął Nino Schurter, 3. był Julien Absalon.

Wyniki 1. Wyścigu PŚ XCO 2015 w Novym Meście

Elita kobiet

1. Jolanda Neff, 1:34.29
2. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, + 0.01
3. Pauline Ferrand Prevôt, + 1.39

Elita mężczyzn

1. Jaroslav Kulhavy, 1:33.27
2. Nino Schurter, + 0.24
3. Julien Absalon, + 1.16
[...]
8. Thomas Litscher, + 3.13
10. Jose Anotnio Hermida, + 3.53

Video z komentarzami Multivan Merida Biking Teamu po wyścigu w Novym Meście:

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
Ultramaraton

Wisła 1200