Kolarskie święto w Psarach

Kolarskie święto w Psarach już 17. maja

Newsy z polski Informacja prasowa

17 maja w Gminie Psary k. Będzina odbędzie się 11. Wyścig Kolarski. Każdy miłośnik rowerowych zmagań na szosie znajdzie w nim coś dla siebie. W różnych kategoriach mogą wystartować amatorzy bez licencji kolarskiej, w tym dzieci. Wielu kolarzy z bogatą przeszłością w peletonie przypomni o sobie w Psarach w Wyścigu o Puchar Meridy zaliczanym do Pucharu Polski mastersów.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią jazdę na rowerze i rywalizację - mówi Dariusz Leśniewski, jeden z organizatorów 11. Wyścigu Kolarskiego w Gminie Psary, były szosowy mistrz Polski w juniorach i mastersach, obecnie założyciel i trener Bike Atelier Teamu. - Potrzebne są tylko chęci, rower i kask. Zapewniamy dobrą organizację i zabezpieczenie trasy, kolarskie nagrody i wielkie emocje - dodaje.

17. maja nie zabraknie ich na selektywnej trasie poprowadzonej w Gminie Psary. Najmłodsi uczestnicy wyścigu będą rywalizować na krótkim dystansie, pozostali sprawdzą swoją formę, pokonując co najmniej jedno 22,5-km okrążenie. Najdłuższa jazda czeka tych, którzy niejeden wyścig już w życiu przejechali, czyli mastersów. W zaliczanym do Pucharu Polski Wyścigu o Puchar Meridy, jednej z czołowych marek rowerów na świecie, pokonają oni dystans 90 km. W poprzednich edycjach tego wyścigu startowali m.in. zwycięzca Tour de Pologne i trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju Lechosław Michalak, mistrz Polski Zbigniew Krzeszowiec  czy Paweł Czopek z CCC Sprandi Polkowice.

11. Wyścig Kolarski rozpocznie się na stadionie LKS Iskra Psary o 10.30. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji na szosowe zmagania znajdują się na stronie internetowej psary.pl. Pod tym adresem można znaleźć także m.in. mapę wyścigu i relacje z jego poprzednich edycji. Z roku na rok ściągają one do Psar coraz liczniejszą grupę miłośników kolarstwa. W pierwszym wyścigu wzięło udział 90 zawodników, 9 lat później wystartowało już 500 osób. Był wśród nich m.in. multimedalista Jerzy Leśniak, mistrz świata i mistrz Polski w mastersach.

Zawody zostały świetnie przygotowane, podobała mi się trasa, która była bardzo selektywna, dzięki czemu był to prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i umiejętności - mówił po starcie w Psarach weteran kolarstwa, który w ubiegłym roku w wieku 85 lat przeszedł na sportową emeryturę.

Choć organizatorzy spodziewają się w Psarach kolarzy z bogatą przeszłością sukcesów, a także przyszłych mistrzów, podkreślają, że idea wyścigu to jazda na szosie dla wszystkich.

Mamy polskiego mistrza świata i innych świetnych zawodników, oby pojawili się kolejni. Chcemy jednak w Psarach pokazać, że jazda na szosie każdemu może sprawić przyjemność, pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia - tłumaczy Dariusz Leśniewski.

Jego słowa znajdują odzwierciedlenie w kategoriach, w których można wystartować, biorąc udział w 11. Wyścigu Kolarskim. Oprócz wielu dziecięcych i młodzieżowych są to m.in.: kobiety w wieku 18-39 lat, kobiety w wieku 40 lat i więcej, wiele kategorii dla mężczyzn. W osobnym wyścigu o puchar komendanta powiatowego policji wystartują zawodnicy z legitymacją policyjną. Wszyscy oni będą mogli w Psarach wziąć udział także w wielu atrakcjach towarzyszących wyścigowi w ramach rodzinnego festynu rowerowego z grami i zabawami.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
Ultramaraton

Wisła 1200