Bike Atelier MTB Maraton
Bike Atelier MTB Maraton

Psary zapraszają na maraton rowerowy

Informacja prasowa Newsy z polski

21 sierpnia, w Psarach, rozegrana zostanie przedostatnia edycja zawodów rowerowych zaliczanych do Bike Atelier MTB Maraton. W miejscowości leżącej koło Dąbrowy Górniczej ścigano się także w zeszłorocznym cyklu, a w tym sezonie rywalizowali tam również kolarze szosowi, w wyścigu Bike Atelier Road.

Bardzo nas cieszy zaufanie i wsparcie włodarzy gminy, gdyż dzięki ich gościnności możemy regularnie organizować tu nasze imprezy – mówi Anna Bara, organizator największego cyklu maratonów rowerowych w województwie śląskim, Bike Atelier MTB Maraton. – Psary to miejscowość niezwykle przyjazna rowerzystom i promująca także wiele innym form aktywnego spędzania wolnego czasu. Infrastruktura sportowa szybko się tu rozwija, odbywa się wiele zawodów w różnych dyscyplinach i cieszymy się, że nasza jest wśród nich.

Miasteczko wyścigu znajdować się będzie na stadionie Iskry Psary i to właśnie z tego miejsca zawodnicy ruszą do rywalizacji. Tam też będą finiszować.

Trasa w Psarach jest jedną z trudniejszych w cyklu. Tradycyjnie przygotowano dwie pętle – jedną dłuższą (PRO) o długości 66 kilometra oraz krótszą (HOBBY), 26,6-kilometrową.

Trasa PRO jest niemal identyczna do tej sprzed roku. Wprowadziliśmy jedynie kilka drobnych modyfikacji. Za to dystans HOBBY został  mocno urozmaicony. Nie będzie jednak przesadnie wymagający i każda osoba, która jeździ na rowerze rekreacyjnie powinna być w stanie ją ukończyć – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Uczestnicy, którzy wybiorą dłuższą trasę zmierzą się z podjazdem pod Górę Świętej Doroty, czyli tzw. Dorotkę. Jest to stosunkowo długie i strome wzniesienie i powinno dać się wielu zawodnikom we znaki.

Runda ma spore walory krajoznawcze, gdyż uwzględnia m.in. piękny punkt widokowy z tzw. „Wałka”, czyli terenu rozdzielającego Strzyżowice i Górę Siewierską. Trasa prowadzi zarówno polami, jak i szutrowymi drogami leśnymi. Na tych, którzy zdecydują się na  dłuższy dystans czekać będzie też kilka ciężkich odcinków technicznych, zatem nie tylko forma  będzie miała tego dnia znaczenie, ale również umiejętności.

Zapisy on-line prowadzone są poprzez stronę bikeateliermaraton.pl i potrwają do czwartku, 18 sierpnia (do godz. 23:59). Po tym terminie będzie jeszcze możliwość zgłoszenia się przed wyścigiem, w biurze zawodów. 

W sezonie 2016 rozegrano dotychczas cztery edycje Bike Atelier MTB Maraton – w Dąbrowie Górniczej, Tychach, Rybniku oraz gminach jurajskich - Żarkach, Janowie i Niegowie. Łącznie wzięło w nich udział ponad 2600 osób.

Po zawodach w Psarach odbędzie się już tylko jeden wyścig wchodzący w skład cyklu, w Gliwicach. Zawodnicy i zawodniczki przystąpią tam do rywalizacji 18 września i wtedy poznamy zwycięzców końcowej klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

<iframe class="embed-responsive-item" src="https://www.youtube.com/embed/SwJ4gegLwP0"></iframe>

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Wisła 1200

-
Ultramaraton

Wisełka 500

-
Ultramaraton

Sudety Divide

-
Ultramaraton

Carpatia Divide

-