Rafał Nogowczyk najlepszy w słowackim Medvedi Okruh

Informacja prasowa Newsy ze świata

Rafał Nogowczyk (ZVL Kreidler Sportiva) wygrał tegoroczną edycję Medvedi Okruh, słowackiego wyścigu w kolarstwie górskim (cross-country), który odbył się 13 czerwca br. Polak zwyciężył wyraźnie, wyprzedzając drugiego kolarza o ponad pół minuty.

Kolarz ZVL Kreidler Sportiva ukończył wyścig z czasem 0:57:18, co dało mu pewne zwycięstwo w kategorii OPEN. Na podium znaleźli się też Richard Zaprihač (Divina Racing Team) oraz Robert Schwarzkopf (PROefekt team), którzy linię mety przekroczyli ze stratą odpowiednio 33 oraz 59 sekund.

W ostatnią sobotę, zamiast na Bike Maraton w Wiśle, wybrałem się na Medvedi Okruh na Słowację. Byłem jeszcze trochę przymulony po Trophy i potrzebowałem krótkiego wyścigu, żeby się przepalić. Wolę ścigać się za naszą południową granicą z kilku powodów, o których kiedyś się wypowiem. Najważniejsza natomiast jest dobra zabawa i w czasie wyścigu i po - komentuje Rafał Nogowczyk.

Trasa Medvedi Okruh, wyścigu organizowanego już od 19 lat, liczyła w tym roku dokładnie 22 km (jedna pętla).