Torba rowerowa na bagażnik Author A-N472

Torba rowerowa na bagażnik Author A-N472 - recenzja

Testy i recenzje

Pierwsze pytanie jakie sobie zadałem poszukując torby na bagażnik, brzmiało - czy wybrać sakwę czy torbę umieszczaną na górze bagażnika rowerowego. Początkowo skłaniałem się ku sakwie, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na model mocowany bezpośrednio na bagażniku rowerowym.

Torbę potrzebowałem do transportu ubrań i "prowiantu" do i z pracy. W momencie zapakowania całości do sakwy (jedna sakwa wystarczyłaby na pomieszczenie wszystkich rzeczy) jedna ze stron roweru stałaby się bardziej obciążona niż druga - tego chciałem uniknąć (z różnych przyczyn - poręczność, stabilność itp.).

Koniec końców wybór padł na model Authora: A-N472

Torba na bagażnik tylny wykonana z materiału odpornego na działanie wody. Mocowana do bagażnika paskami z rzepem. Podwójne ścianki usztywnione gąbką techniczną. Komora główna zapinana na zamek. Dwie kieszenie wewnątrz i jedna kieszeń zewnętrzna. Na klapie elastyczna linka, ściągana stoperem do mocowania ubrań lub innych podręcznych przedmiotów. Możliwość zwiększenia pojemności ukrytym kominkiem poprzez odpięcie zamka. Z tyłu odblaskowa taśma zwiększająca bezpieczeństwo jazdy. Pojemność 11 l. Kolor: czarna.

Tylko tyle, lub aż tyle informacji otrzymuje użytkownik, gdy przegląda kolejny opis tej samej torby rowerowej w n-tym sklepie internetowym. Czy jest ona wystarczająca? No cóż ? mi wystarczyła by zakupić omawiany produkt, jednak zapewne wiele osób zanim dokona zakupu będzie chciała poznać opinie, zobaczyć całość w ?realu? i upewnić się, że warto wydać pieniądze na tą lub inną torbę rowerową.

Materiał i wykonanie:

Torbę mam już prawie dwa lata. Przez ten czas jeździłem z nią podczas najróżniejszych warunków pogodowych - w deszczu, śniegu, w dni upalne i podczas ujemnych temperatur. Całość była wypychana ciuchami i innymi przedmiotami po brzegi. Wszystkie zabiegi i konfiguracje zniosła dzielnie:

 • zamki nadal sprawnie działają
 • nie ma przetarć
 • szwy trzymają się dzielnie i nie widać śladów zużycia
 • sztywność materiału jest prawie taka sama jak na początku
 • pomimo kilkunastu wizyt w pralce nić się z torbą nie dzieje
 • rzepy pomimo codziennego montażu i demontażu nadal sprawnie działają

 Oczywiście nie wszystko jest cacy idealnie, ale nie są to wady dyskwalifikujące torbę:

 • elastyczna linka nie jest aż tak elastyczna jakby się mogło wydawać - po przypięciu polara całość się rozciągnęła i już nie wróciła do wyjściowej długości
 • materiał jest odporny na działanie wody, jednak nie jest wodoodporny (i nigdy nie był) i należy pamiętać o pakowaniu newralgicznego ładunku w worki podczas niepewnej pogody.

W zasadzie tyle mankamentów udało mi się "zidentyfikować", więc nie ma się do czego przyczepić.

Montaż i transport torby:

Jak już wcześniej wspomniałem rzepy, którymi całość jest montowana do bagażnika dają radę do dnia dzisiejszego, mocno i pewnie mocując torbę do bagażnika. Oprócz czterech rzepów (po jednym w każdym rogu) Author zaopatrzył torbę w dodatkowy pasek parciany z plastikową klamrą. Możemy w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć trzymanie torby mocując całość do sztycy lub bagażnika.

Torba została także wyposażona w pasek na ramię, dzięki któremu po demontażu torby z bagażnika możemy ją w prosty sposób przetransportować. Oczywiście w momencie, gdy całość nie waży zbyt wiele zamiast paska na ramię, możemy wykorzystać uchwyt znajdujący się w tylnej części torby.

"Powierzchnia załadunkowa" i dodatkowe kieszenie

Według opisu torba ma pojemność 11 litrów. Nie jest to może zbyt wiele, jednak na jednodniowe wypady za miasto lub dojazdy do i z pracy, w sam raz. Mieści mi się tam pompka, dętka, mała apteczka z jodyną i opatrunkami (na wszelki wypadek), komplet łyżek z plastrami . Reszta elementów jest dokładana w miarę potrzeb.

Torba posiada również dodatkowy komin, dzięki któremu możemy w prosty sposób powiększyć pojemność ładunkową. Niestety ten fragment torby nie jest wykonany ze sztywnego materiału, więc warto w tej części umieszczać lżejsze elementy, by całość nam nie ?latała? na boki.

Zwiększenie pojemności torby rowerowej

Kieszenie ? torba posiada w sumie trzy niewielkie kieszenie na drobiazgi:

 • Kieszeń zewnętrzna w tylnej części torby, zamykana na zamek - idealna na dokumenty, pieniądze itp.
 • Kieszeń wewnętrzna (również w tylnej części) ze ściągaczem i haczykiem. Zmieścimy (a w zasadzie przypniemy) tam klucze i schowamy np. rękawiczki, lub szmatkę.
 • Znajdująca się na górnej części - w klapie zamykającej - kieszeń na mapę, ewentualnie inny płaski przedmiot.

Rozmieszczenie kieszeni w torbie

Podsumowanie

Torba jak na razie spisuje się bez zarzutów. Poza rozciągającymi się gumowymi linkami w górnej części torby, nie posiada dodatkowych mankamentów. Kolor nie wypłowiał, nic się nie rozpada, nie pęka. Rzepy i zamki nadal działają bez zarzutów. Author zadbał również o nasze bezpieczeństwo - na tylnej części torby znajduje się pasek odblaskowy i mały uchwyt idealny by zamontować tylną lampkę.

Trudno mi powiedzieć czy producent nadal utrzymuje tą samą jakość wykonania, jednak w moim modelu wszystko jest w porządku i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić zakup tej torby. Cena może jest trochę za wysoka, jednak otrzymujemy produkt, który pomoże nam w transporcie przez kilka kolejnych sezonów.

A wy czego używacie do transportowania?

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
Ultramaraton

Wisła 1200