Torba rowerowa na bagażnik Author A-N472

Torba rowerowa na bagażnik Author A-N472 - recenzja

Testy i recenzje

Pierwsze pytanie jakie sobie zadałem poszukując torby na bagażnik, brzmiało - czy wybrać sakwę czy torbę umieszczaną na górze bagażnika rowerowego. Początkowo skłaniałem się ku sakwie, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na model mocowany bezpośrednio na bagażniku rowerowym.

Torbę potrzebowałem do transportu ubrań i "prowiantu" do i z pracy. W momencie zapakowania całości do sakwy (jedna sakwa wystarczyłaby na pomieszczenie wszystkich rzeczy) jedna ze stron roweru stałaby się bardziej obciążona niż druga - tego chciałem uniknąć (z różnych przyczyn - poręczność, stabilność itp.).

Koniec końców wybór padł na model Authora: A-N472

Torba na bagażnik tylny wykonana z materiału odpornego na działanie wody. Mocowana do bagażnika paskami z rzepem. Podwójne ścianki usztywnione gąbką techniczną. Komora główna zapinana na zamek. Dwie kieszenie wewnątrz i jedna kieszeń zewnętrzna. Na klapie elastyczna linka, ściągana stoperem do mocowania ubrań lub innych podręcznych przedmiotów. Możliwość zwiększenia pojemności ukrytym kominkiem poprzez odpięcie zamka. Z tyłu odblaskowa taśma zwiększająca bezpieczeństwo jazdy. Pojemność 11 l. Kolor: czarna.

Tylko tyle, lub aż tyle informacji otrzymuje użytkownik, gdy przegląda kolejny opis tej samej torby rowerowej w n-tym sklepie internetowym. Czy jest ona wystarczająca? No cóż ? mi wystarczyła by zakupić omawiany produkt, jednak zapewne wiele osób zanim dokona zakupu będzie chciała poznać opinie, zobaczyć całość w ?realu? i upewnić się, że warto wydać pieniądze na tą lub inną torbę rowerową.

Materiał i wykonanie:

Torbę mam już prawie dwa lata. Przez ten czas jeździłem z nią podczas najróżniejszych warunków pogodowych - w deszczu, śniegu, w dni upalne i podczas ujemnych temperatur. Całość była wypychana ciuchami i innymi przedmiotami po brzegi. Wszystkie zabiegi i konfiguracje zniosła dzielnie:

 • zamki nadal sprawnie działają
 • nie ma przetarć
 • szwy trzymają się dzielnie i nie widać śladów zużycia
 • sztywność materiału jest prawie taka sama jak na początku
 • pomimo kilkunastu wizyt w pralce nić się z torbą nie dzieje
 • rzepy pomimo codziennego montażu i demontażu nadal sprawnie działają

 Oczywiście nie wszystko jest cacy idealnie, ale nie są to wady dyskwalifikujące torbę:

 • elastyczna linka nie jest aż tak elastyczna jakby się mogło wydawać - po przypięciu polara całość się rozciągnęła i już nie wróciła do wyjściowej długości
 • materiał jest odporny na działanie wody, jednak nie jest wodoodporny (i nigdy nie był) i należy pamiętać o pakowaniu newralgicznego ładunku w worki podczas niepewnej pogody.

W zasadzie tyle mankamentów udało mi się "zidentyfikować", więc nie ma się do czego przyczepić.

Montaż i transport torby:

Jak już wcześniej wspomniałem rzepy, którymi całość jest montowana do bagażnika dają radę do dnia dzisiejszego, mocno i pewnie mocując torbę do bagażnika. Oprócz czterech rzepów (po jednym w każdym rogu) Author zaopatrzył torbę w dodatkowy pasek parciany z plastikową klamrą. Możemy w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć trzymanie torby mocując całość do sztycy lub bagażnika.

Torba została także wyposażona w pasek na ramię, dzięki któremu po demontażu torby z bagażnika możemy ją w prosty sposób przetransportować. Oczywiście w momencie, gdy całość nie waży zbyt wiele zamiast paska na ramię, możemy wykorzystać uchwyt znajdujący się w tylnej części torby.

"Powierzchnia załadunkowa" i dodatkowe kieszenie

Według opisu torba ma pojemność 11 litrów. Nie jest to może zbyt wiele, jednak na jednodniowe wypady za miasto lub dojazdy do i z pracy, w sam raz. Mieści mi się tam pompka, dętka, mała apteczka z jodyną i opatrunkami (na wszelki wypadek), komplet łyżek z plastrami . Reszta elementów jest dokładana w miarę potrzeb.

Torba posiada również dodatkowy komin, dzięki któremu możemy w prosty sposób powiększyć pojemność ładunkową. Niestety ten fragment torby nie jest wykonany ze sztywnego materiału, więc warto w tej części umieszczać lżejsze elementy, by całość nam nie ?latała? na boki.

Zwiększenie pojemności torby rowerowej

Kieszenie ? torba posiada w sumie trzy niewielkie kieszenie na drobiazgi:

 • Kieszeń zewnętrzna w tylnej części torby, zamykana na zamek - idealna na dokumenty, pieniądze itp.
 • Kieszeń wewnętrzna (również w tylnej części) ze ściągaczem i haczykiem. Zmieścimy (a w zasadzie przypniemy) tam klucze i schowamy np. rękawiczki, lub szmatkę.
 • Znajdująca się na górnej części - w klapie zamykającej - kieszeń na mapę, ewentualnie inny płaski przedmiot.

Rozmieszczenie kieszeni w torbie

Podsumowanie

Torba jak na razie spisuje się bez zarzutów. Poza rozciągającymi się gumowymi linkami w górnej części torby, nie posiada dodatkowych mankamentów. Kolor nie wypłowiał, nic się nie rozpada, nie pęka. Rzepy i zamki nadal działają bez zarzutów. Author zadbał również o nasze bezpieczeństwo - na tylnej części torby znajduje się pasek odblaskowy i mały uchwyt idealny by zamontować tylną lampkę.

Trudno mi powiedzieć czy producent nadal utrzymuje tą samą jakość wykonania, jednak w moim modelu wszystko jest w porządku i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić zakup tej torby. Cena może jest trochę za wysoka, jednak otrzymujemy produkt, który pomoże nam w transporcie przez kilka kolejnych sezonów.

A wy czego używacie do transportowania?

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.