BMC MTB Racing Team
BMC MTB Racing Team

Wielkie oczekiwania, wielkie cele. Absalon i BMC zdradzają plany na nowy sezon

Informacja prasowa Newsy ze świata

Drużyna BMC MTB Racing Team przedstawiła plany na tegoroczny sezon. Julien Absalon, najlepszy na świecie kolarz cross-country (XC) ostatniej dekady, zamierza sięgnąć po szósty w karierze tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim. Celem całego zespołu jest co najmniej powtórzenie zeszłorocznych wyników.

BMC MTB Racing Team BMC MTB Racing Team
Julien Absalon na rowerze BMC fourstroke FS01 Julien Absalon na rowerze BMC fourstroke FS01

Kolarze BMC wygrali klasyfikację drużynową Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim zarówno w 2013, jak i 2014 r. W ubiegłym roku BMC MTB Racing Team wygrał nie mniej niż 15 wyścigów, włączając w to także Mistrzostwa Świata UCI oraz Mistrzostwa Europy MTB.

W 2015 r. w barwach zespołu startować będzie obecny mistrz świata Julien Absalon oraz Lukas Flückiger i Ralph Näf. Drużynę uzupełniają dwaj młodzi Szwajcarzy - Martin Fanger oraz Reto Indergand.

Wielkie oczekiwania, wielkie cele

Po pełnym sukcesów 2014 r. oczekiwania wobec kolarzy BMC są naprawdę duże. Przed dyrektorem sportowym Alexem Moosem stoi ciężkie zadanie osiągnięcia podobnych lub nawet jeszcze lepszych wyników.

Na pewno będzie ciężko osiągnąć lepsze rezultaty, ale cały czas się rozwijamy. Nasz główny tegoroczny cel to pomoc Julienowi w obronie mistrzowskich tytułów i wsparcie pozostałych czterech kolarzy w realizacji ich zamierzeń - zapowiada Moos.

Przygotowania lidera drużyny zostały zakłócone przez kontuzję (zimą Absalon złamał obojczyk), co jednak w żaden sposób nie wpłynęło na jego tegoroczne plany.

Wróciłem do treningów. Nie straciłem zbyt wiele czasu i będę gotowy na pierwsze duże zawody Pucharu Świata w miejscowości Nove Mesto na Morave oraz w Albstadt - mówi Absalon.

Najważniejszym startem będą dla Francuza Mistrzostwa Świata w Vallnord (Andora), gdzie zamierza zdobyć mistrzowski tytuł po raz szósty w karierze.

Puchar Świata i Mistrzostwa Świata to także główne tegoroczne cele Lukasa Flückigera. Zdobywca srebrnego medalu w mistrzostwach z 2012 r. dąży do pierwszej wygranej w zawodach PŚ i chciałby, aby stało się to na jego ojczystej ziemi - na początku lipca w szwajcarskim Lenzerheide.

Zawody w Lenzerheide są również jednym z priorytetów dla Ralpha Näfa. Szwajcarski weteran pomagał w projektowaniu trasy, a miejsce na podium mogłoby zaspokoić jego głód dobrych wyników.

Fanger i Indergand mają z kolei dalej rozwijać swój potencjał pod okiem starszych kolegów. Jeśli chodzi o wyniki, ich celem jest regularne zdobywanie miejsc w pierwszej piętnastce Pucharu Świata UCI oraz miejsca na podium wyścigów z serii BMC Racing Cup.

Fourstroke FS01 pierwszym wyborem

Po imponujących zwycięstwach Absalona w ubiegłym roku, które wywalczył na rowerze BMC fourstroke FS01, żaden z kolarzy zespołu nie powinien mieć wątpliwości co do możliwości tego modelu. W odwodzie pozostaną jeszcze rowery BMC teamelite TE01, choć najprawdopodobniej w zdecydowanej większości startów wykorzystywane będą właśnie modele fourstroke FS01.

Początek startów

Pierwszy zaplanowany start to BMC Racing Cup w - położonym w Lichtensteinie - Schaan (12 kwietnia br.). Później cała piątka kolarzy weźmie udział w wyścigu w Tesserete oraz Solothurn Bike Days. Kolejnym celem będzie już start w zawodach otwierających tegoroczny Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim (XC), które odbędą się w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave.

BMC MTB Racing Team 2015

  • Skład: Julien Absalon (FRA), Lukas Flückiger (SUI), Ralph Näf (SUI), Martin Fanger (SUI) i Reto Indergand (SUI).
  • Dyrektor sportowy: Alex Moos (SUI).
  • Kierownik zespołu: David Chassot (SUI).
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Ułan 600

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
-
Ultramaraton

Wisła 1200

-
Ultramaraton

Wisełka 500

-
Ultramaraton

Sudety Divide