Rower elektryczny Kreidler Vitality Eco

Kreidler prezentuje kolekcję rowerów na rok 2016

Nowości sprzętowe

W kolekcji marki Kreidler na 2016 r. miłośnicy dwóch kółek znajdą aż 68 różnych propozycji - m.in. rowery górskie, miejskie, trekkingowe oraz jednoślady z elektryczną asystą. Niemiecki producent przygotował też kilka całkowitych nowości, w tym serię górskich Straight Alu oraz model Cross Carbon, czyli pierwszy rower przełajowy w historii marki. Z częścią nowych Kreidlerów można zapoznać się na targach Kielce Bike-Expo.

Rower gorski Kreidler Straight Alu
Rower przelajowy Kreidler Cross Carbon

Największą część nowej kolekcji Kreidlera, firmy istniejącej od ponad 120 lat, stanowią rowery górskie oraz crossowe. Wśród 30 modeli przeważają modele na kołach w rozmiarze 27,5 oraz 29 cali, oparte na ramach typu hardtail oraz full suspension. Dominują odświeżone i ulepszone serie Mustang, Stack, Small Blind, Dice oraz Stud. Zupełną nowością jest zbudowana praktycznie od nowa seria Straight Alu.

Straight Alu to rowery, które możemy zaklasyfikować do kategorii enduro i all mountain. Dzięki długotrwałym pracom inżynieryjnym udało się optymalnie połączyć niską wagę oraz sztywność, bez strat w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i estetyki - mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.

Równie istotną częścią oferty niemieckiej marki są tradycyjnie już rowery miejskie i trekkingowe. Wśród 10 modeli z segmentu city znaleźć można np. odświeżone modele Zaandam, Natural i Cash, a pośród kilkunastu rowerów z kategorii trekking wyraźnie dominuje - w mocno zróżnicowanych wariantach - seria Raise RT.

Kreidler wprowadza na rynek także model Cross Carbon - to pierwszy przełajowy rower tego producenta.

Razem z Cross Carbon 28? Team Edition marka Kreidler rozpoczyna przygodę z cyclocrossem. Model ten powstał z uwzględnieniem uwag i pomysłów kolarzy fabrycznego zespołu Kreidlera. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, znajdziemy w nim m.in. osprzęt Shimano Ultegra, napęd 2x11, komponenty Syntace oraz opony Schwalbe. Rower jest lekki, szybki i mocny. Cross Carbon to z pewnością mocne wejście w segment rowerów przełajowych? - wskazuje Ireneusz Miśkowiec.

Niemiecki producent nadal mocno stawia też na rowery z elektryczną asystą - w nowym katalogu jest ich aż 27, a dominują wśród nich e-rowery miejskie (serie Vitality i Vitality Eco) oraz górskie (serie Vitality Dice i Las Vegas). W większości przypadków zastosowano e-systemy marki Bosch, chociaż w niektórych wykorzystano sprzęt firm Shimano i Panasonic. Kreidler przygotował m.in. nowy model Big Blind z systemem wspomagania marki Bosch - konstruując ten e-rower, oparto się na doświadczeniach zebranych przy projektowaniu crossowej serii Small Blind.

Ceny rowerów marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 1 845 do 23 590 zł.

Z wybranymi nowościami Kreidlera można się zapoznać już w trakcie VI Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo (stoiska C52 i D67), które odbędą się między 24 a 26 września br.

Kreidler Straight Alu 2.0 (prezentacja roweru):

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce:kreidler.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.