BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini

Lamborghini na dwóch kółkach

Nowości sprzętowe

Dynamiczny, elegancki design, bardzo dobra wydajność i najwyższej jakości komponenty - taki właśnie jest rower BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini, będący efektem współpracy projektantów i inżynierów BMC oraz Lamborghini. Ten stylowy model to jedna z lifestyle'owych propozycji w nowej kolekcji rowerów BMC na rok 2016.

Jednoślad z charakterystycznym logo "Automobili Lamborghini" to edycja specjalna serii rowerów BMC alpenchallenge AC01, czyli rowerów z  tzw. kategorii lifestyle. Jak informuje BMC, ich podstawowym przeznaczeniem jest szybka oraz komfortowa jazda - głównie po drogach miejskich i innych podobnych.

BMC i Lamborghini łączy nacisk na projektowanie oszałamiających wyglądem wehikułów o wysokiej wydajności. Kontynuowana współpraca zaowocowała kolejnym wcieleniem czystej formy oraz funkcjonalności - wskazuje BMC.

W nowym rowerze BMC nie ma tradycyjnego łańcucha. Konstruktorzy zdecydowali się bowiem na napęd paskowy firmy Gates, który zapewnia płynną jazdę i likwiduje ewentualne problemy ze smarem czy spadającym łańcuchem. Taki napęd praktycznie nie wymaga też konserwacji i jest lżejszy od standardowych rozwiązań. W modelu wykorzystano również SRAM Automatix, czyli w pełni automatyczną piastę z dwoma przełożeniami.

Jak podaje producent, ramę roweru wykonano z wysokiej jakości potrójnie cieniowanego aluminium. Widelec natomiast jest stworzony w całości z włókien węglowych.

Na wyposażeniu roweru znalazły się ponadto m.in. siodełko Selle Royale Respiro, opony Continental Grand Sport Race oraz błotniki Curana. Sztyca, mostek i kierownica zostały wyprodukowane bezpośrednio przez BMC.

BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini dostępny będzie w czterech rozmiarach (S, M, L i XL). Sugerowana cena wynosi 15 690 zł.

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce: bmcracing.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.