Kross Vento 9.0

Nowości szosowe Kross na 2017

Nowości sprzętowe

Każdy rower Krossa jest od początku tworzony, testowany i produkowany w Polsce. Producent ma swoją siedzibę w Przasnyszu – to tam konstruktorzy opracowują najnowsze technologie, które potem trafiają do riderów w całej Polsce i Europie.

Kross Vento 8.0
Kross Vento 4.0

Nowa kolekcja Kross na 2017 w porównaniu do zeszłorocznej prezentuje jeszcze wyższy poziom. Szczególnie dużo powodów do radości mają fani jazdy szosowej: linia Vento jest pełna nowych rozwiązań, dzięki którym riderzy poczują na trasie prawdziwą prędkość. Polski producent w tym roku postawił na ramy karbonowe i komponenty najlepszych wytwórców, a do tego utrzymał rowery w nowoczesnym, niezwykle estetycznym designie.

Szosowa propozycja Krossa to jedenaście propozycji dla fanów szybkości. Zadbano o potrzeby każdego ridera: od amatora preferującego bardziej ostrożną jazdę, aż po profesjonalistów wybierających sportowe modele i najlepsze komponenty. Pięć najwyższych modeli z linii Vento zbudowano na karbonowych ramach, a modele na ramach aluminiowych dostosowane do potrzeb jazdy nie tylko rekreacyjnej – w sam raz na długie dystanse dla początkujących szosowców.

Najwyższy model z serii, Vento 9.0, zbudowano na nowej ramie z karbonu T784, która znacznie zwiększa sportowe osiągi tego modelu. Zupełnie nowa geometria nie ujmuje jednak niczego w sztywności ramy. Vento 9.0 nie dość, że świetnie wygląda, to również znakomicie przyśpiesza dzięki sztywnym osiom w kołach Zipp 202 w technologii Firecrest. Do tego napęd SRAM Red, aerodynamiczna kierownica i hamulce w systemie flat mount gwarantują, że to prawdziwa maszyna do ścigania.

Uwagę zwraca też Vento 8.0, którego całościowa waga nie przekracza 6,8kg – jest to dolna legalna granica wyznaczona przez UCI. Napęd Shimano Dura-Ace i rama z karbonu T784 gwarantuje niesamowite przyśpieszenie.

Dla riderów zaczynających swoją przygodę z wyścigami szosowymi lub jeżdżących rekreacyjnie idealny będzie Vento 4.0 – napędzany przez Shimano Tiagra rower na ramie Aluminium Superlite, z karbonowym widelcem ze stożkową rurą, co gwarantuje niezwykłą sztywność i dokładność w prowadzeniu. Energetyzujący design i przewody ukryte w ramie dbają też o wygląd roweru.

Wszystkie modele z nowej serii 2017 zobaczyć będzie można na stoisku KROSS podczas targów KIELCE BIKE_EXPO 2016. Serdecznie zapraszamy!

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.