Mobilne Centrum Testowe Meridy

Przetestuj rowery marzeń w Olsztynie k. Częstochowy

Testy i recenzje Newsy z polski

Już w najbliższy weekend w Olsztynie k. Częstochowy będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki, w tym modele, na których zawodowcy ścigają się obecnie w Tour de France. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Rowery będzie można sprawdzić na malowniczych jurajskich trasach. – Olsztyn to mekka zarówno dla rowerzystów szosowych, jak i MTB, zapraszamy! – mówi Maciej Basista, menedżer sklepów Bike Atelier w Częstochowie, współorganizator testów.

Mobilne Centrum Testowe Meridy
Mobilne Centrum Testowe Meridy

W nadchodzący weekend w Olsztynie k. Częstochowy zatrzyma się Mobilne Centrum Testowe, czyli ciężarówka wypełniona sprzętem Meridy, jednej z czołowych rowerowych marek świata. Znajdujące się w ciężarówce rowery szosowe i górskie Merida to m.in. modele zawodowych grup kolarskich Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Team, które można zobaczyć na trasach najważniejszych wyścigów świata, np. podczas trwającego obecnie Tour de France. Wśród ponad 30 modeli znajdą się także rowery turystyczne, szybkie rowery miejskie, a nawet rowery dziecięce. Zapisy na testy prowadzi ich współorganizator, sklep Bike Atelier z siedzibą na ul. Pułaskiego 84/86 w Częstochowie. Szczegóły dotyczące rejestracji na akcję znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy. Sprawdzanie rowerów na trasie rozpocznie się w Olsztynie w sobotę 23 lipca o godz. 10.45. Testy będą kontynuowane w niedzielę 24 lipca. Ciężarówka Meridy zatrzyma się na parkingu bezpośrednio przy olsztyńskim rynku, stamtąd będzie można wyruszyć na urokliwe jurajskie trasy.

Olsztyn to mekka zarówno dla rowerzystów szosowych, jak i MTB, zapraszamy! Uczestnikom testów polecam np. szlak MTB przy Górach Towarnych czy szosową trasę Olsztyn-Biskupice – mówi Maciej Basista, menedżer profesjonalnych sklepów rowerowych Bike Atelier w Częstochowie. Dodaje, że wciąż można się zarejestrować i skorzystać z wyjątkowej szansy. – To niepowtarzalna okazja, by przejechać się rowerami, na których ścigają się jedni z najlepszych kolarzy świata – przekonuje Basista.

Najlepiej samemu sprawdzić, jak jeździ dany model. Po takich testach mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że dobry rower robi różnicę – powiedziała Marta Romanowska, jedna z uczestniczek łódzkich testów Meridy.

Dotychczasowe przystanki Mobilnego Centrum Testowego pozwoliły wielu osobom w różnych częściach Polski poczuć taką różnicę.

Ciężko opisać na gorąco wrażenia z jazdy, aż cały się trzęsę. Coś pięknego, tyle jestem w stanie teraz powiedzieć – przyznał Arkadiusz Foltak, jeden z uczestników testów Meridy w Katowicach.

Miał on okazję sprawdzić na trasie model Scultura Team, taki sam, na którym Diego Ulissi wygrał w tym roku dwa etapy Giro d’Italia i który służy obecnie kolarzom Lampre-Merida podczas Tour de France. Wśród testowych modeli w Olsztynie znajdzie się także m.in. karbonowy rower szosowy Merida Reacto z elektrycznym osprzętem. Jedna z wersji tego roweru również pomaga grupie Lampre-Merida podczas Wielkiej Pętli.

Lekkość przerzucania łańcucha na kolejne zębatki jest nie do opisania. Zmieniając biegi nie czuć absolutnie nic, a słychać jedynie charakterystyczny dźwięk mechanizmu. Według mnie to nie jest elektryka, to magia – przyznał Arkadiusz Żyła, uczestnik testów w Warszawie. – Trzeba wsiąść na taki rower, żeby zrozumieć, jaka jest różnica między „topowym” a podstawowym sprzętem. Duże znaczenie ma jego waga – podkreślił Sebastian sprawdzający rowery Merida w Łodzi.

Model Big.Nine Team, ulubiony rower Gunn-Rity Dahle Flesjii, najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii kolarstwa górskiego, nie pozostawił go obojętnym.

Jest bardzo szybki i wspaniale podjeżdża. To „dream bike”, wszystko świetnie w nim działa, chętnie bym się na niego przesiadł. Dzięki niskiej wadze Big.Nine jest wyjątkowo skoczny, aż się prosi, żeby się na nim wybić, podnieść koło, z aluminiowym rowerem trudno o coś takiego – tłumaczył.

Mobilne Centrum Testowe pozwala wszystkim zainteresowanym zapoznać się z typami rowerów, które dotąd były dla nich zupełnie obce.

Ścigam się w MTB i nigdy nie byłem przekonany do „szosy”, ale to się zmieniło. Wiem już, jak przyjemna może być jazda takim sprzętem. Testowałem bardzo dobry rower i mam o czym marzyć, zastanawiam się tylko, jak przekonać żonę do zakupu nowego modelu – uśmiechał się Dariusz Gembara po warszawskich testach. Udział w akcji to także szansa na uzyskanie cennych wskazówek, które zapewniają specjaliści obsługujący Mobilne Centrum Testowe. – W jednym miejscu można dokonać oceny i analizy sprzętu, zasięgnąć fachowej rady. Po raz pierwszy uczestniczyłem w takiej akcji i jestem pewien, że wezmę udział w jej kolejnych edycjach. Polecam ją wszystkim! – podkreślił Grzegorz uczestniczący w testach w Sosnowcu.

Już w najbliższy weekend każdy zainteresowany może pójść w jego ślady w Olsztynie k. Częstochowy. Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji, będą mieli zapewniony zapas napoju izotonicznego Dextro Energy, mogą również przy okazji testów skorzystać z dodatkowych atrakcji – w dniach 23-24 lipca w Olsztynie odbędzie się Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Wszelkie szczegóły związane z Mobilnym Centrum Testowym, w tym informacje dotyczące zapisów na akcję, znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy.

***

Obejrzyj relację z wcześniejszych testów Meridy:

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
Ultramaraton

Wisła 1200