Rowery miejskie Kreidler

Rowery miejskie - Kreidler prezentuje kolekcję 2016

Nowości sprzętowe

W tegorocznej kolekcji rowerów niemiecka marka Kreidler wyraźnie poszerzyła ofertę modeli miejskich (city). W porównaniu do ubiegłego roku ich liczba wzrosła z 7 do 11. Większość nowych jednośladów to odświeżone i poprawione wersje serii rowerów Natural, Zaandam, Raise oraz Cash.

W kolekcji na 2016 r. Kreidler proponuje głównie udoskonalone modele rowerów miejskich znanych już z poprzednich lat.

W projektowaniu miejskich jednośladów priorytetem były oczywiście przede wszystkim komfort i funkcjonalność. Bardzo istotny jest także design - elegancki styl oraz harmonijna geometria ram rowerów, których dopełnieniem jest stonowana i nawet nieco minimalistyczna kolorystyka. W nowej kolekcji znajdziemy też propozycję bardziej przykuwającą wzrok - mowa o modelu Cash, łączącym w sobie wysoką jakość, elementy przywodzące na myśl rowery sprzed kilku dekad oraz lekką i pełną swego rodzaju entuzjazmu stylistykę - mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Zdecydowana większość nowych rowerów oparta została na standardowych kołach o rozmiarze 28", ale w dwóch modelach wykorzystano mniejsze koła (26").

Wszystkie miejskie Kreidlery producent wyposażył w osprzęt Shimano Nexus. W zależności od modelu liczba biegów to 3, 7 lub 8. Te wielobiegowe piasty w przeważającej części pozbawione są hamulców - za hamowanie odpowiadają bowiem standardowe hamulce typu V-Brake. Jedynie w dwóch modelach Kreidler zdecydował się na hamulce rolkowe, które są bezpośrednio przymocowane do piasty.

Najbardziej zaawansowanym i jednocześnie najdroższym modelem city w nowej kolekcji jest Kreidler Zaandam. Jak wskazuje niemiecki producent, to rower oparty na osprzęcie Shimano Nexus (8 przełożeń) i hamulcach rolkowych. Wśród komponentów można znaleźć m.in. siodełko Selle Royal Rio, amortyzator Suntour CR-8R, światła LED (Trelock i Omega Basta) oraz opony Schwalbe Marathon.

Kreidler proponuje również kilka rowerów z serii Natural. Ofertę miejskich jednośladów uzupełniają cztery modele Raise RT, które nawiązują do tak samo nazwanej serii rowerów trekkingowych, oraz Kreidler Cash, czyli rower zaprojektowany w radosno-nostalgicznej stylistyce retro.

Ramy wszystkich modeli city wykonane zostały z wysokiej jakości aluminium - stop 6061 gwarantuje w tym przypadku optymalną wytrzymałość i sztywność. W większości tegorocznych rowerów miejskich znajdziemy też m.in. wysokiej jakości oświetlenie LED czy sprawdzone amortyzatory Suntour - dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Nowe Kreidlery z segmentu city dostępne są w kilku różnych rozmiarach - zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej (uniwersalnej). Waga poszczególnych rowerów wynosi z kolei od 16,9 do 18,4 kg.

Sugerowane ceny rowerów miejskich marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 2 069 do 3 379 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów miejskich marki Kreidler (kolekcja 2016): kreidler.pl/rowery/rowery-miejskie/

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce: kreidler.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.