Bike Atelier MTB Maraton

Bike Atelier MTB Maraton już 26 lipca w Dąbrowie Górniczej!

Informacja prasowa Newsy z polski

26 lipca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 2. etap Bike Atelier MTB Maratonu. Rowerzyści będą rywalizować na malowniczej trasie w rejonie Pustyni Błędowskiej i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. - Zawodnicy będą mieli do pokonania kilka wzniesień, trochę piaszczystego i trochę podmokłego terenu - mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu. Zapisy na maraton są prowadzone przez stronę internetową bikeateliermaraton.pl.

Bike Atelier MTB Maraton
Bike Atelier MTB Maraton

Czas na drugi etap nowego cyklu maratonów rowerowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. 26 lipca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton, a jego uczestnicy mogą się spodziewać równie wymagającej, co urokliwej trasy. Wiedzie ona terenami wokół Pustyni Błędowskiej i częściowo po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Trasa jest bardzo zróżnicowana. Zawodnicy będą mieli do pokonania kilka wzniesień, trochę piaszczystego i trochę podmokłego terenu. Można się spodziewać także wielu singletracków położonych malowniczo wzdłuż dwóch rzek: Białej Przemszy i Białej - mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu.

Jego start i meta, a także biuro zawodów, będą się znajdować na Eurocampingu w Błędowie, dzielnicy Dąbrowy Górniczej. Rowerzyści mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 25,9-km Hobby bądź 63,2-km Pro.

Przyznam, że wiodąca bardzo malowniczymi terenami trasa nie należy do najłatwiejszych. Wszyscy, którzy lubią się zmęczyć w otoczeniu pięknej natury, będą jednak zadowoleni - podkreśla Leśniewski.

Uczestnicy maratonu zahaczą nawet o teren Małopolski, m.in. w Krzykawce, mijając tam pomnik Francesca Nulla, dowódcy garibaldczyków, oraz innych poległych w powstaniu styczniowym, którzy zginęli w bitwie pod Krzykawką.

Dariusz Leśniewski zwraca uwagę na dobór ogumienia, który może być kluczowy podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej. ? Ze względu na piaszczysty teren proponuję założyć dość szerokie opony: 2,1? czy nawet 2,3?. Pomogą one również na kilkukilometrowym podmokłym fragmencie trasy - tłumaczy organizator. - Trasa w miejscach skrzyżowania z publicznymi drogami będzie zabezpieczona przez odpowiednie służby, nie zabraknie na niej także służb medycznych oraz bufetów z napojami, owocami i batonami - dodaje.

Nie tylko dorośli mogą w Dąbrowie Górniczej czerpać przyjemność z dwukołowej rywalizacji. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat mogą się ścigać na dystansie ok. 2 km, a najmłodsi mogą wziąć udział w zawodach na rowerkach biegowych. Na uczestników czeka w Dąbrowie Górniczej także miasteczko wyścigu z punktami gastronomicznymi. Wszyscy, którzy startowali w pierwszym Bike Atelier Maratonie w Katowicach, nie muszą rejestrować się ponownie, aby ścigać się w Dąbrowie Górniczej. Wystarczy, że dokonają wcześniej opłaty startowej i potwierdzą swoją obecność w biurze zawodów. Debiutanci powinni zarejestrować się na bikeateliermaraton.pl. Pierwszy wyścig z serii Bike Atelier MTB Maraton odbył się 7 czerwca w Katowicach i spotkał się z dużym zainteresowaniem, gromadząc na starcie ponad 300 osób.

Powstanie cyklu maratonów MTB na Śląsku to było coś, na co długo czekałem. Zdecydowanie brakuje takich imprez w naszym regionie i strasznie się cieszę, że ta pustka wreszcie została wypełniona - uważa Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, zwycięzca katowickiego dystansu Pro. 

Patronami medialnymi Bike Atelier MTB Maratonu są "Gazeta Wyborcza", "bikeBoard", Radio Zet Gold oraz mtb-xc.pl.

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej

26 lipca, ul. Żołnierska 130, Eurocamping, Dąbrowa Górnicza

  • 8.00 - 10.30 - Zapisy w Biurze Zawodów (zapisy na dystans Hobby do 10.15)
  • 11.00 - Ustawianie zawodników w sektorach startowych
  • 11.30 - Start maratonu - dystanse Hobby i Pro
  • 14.00 - Dekoracja dystansu Hobby
  • 15.00 - Dekoracja dystansu Pro
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.