Budżet Obywatelski szansą na stworzenie nowych stacji rowerów miejskich przy kampusach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Informacja prasowa

W dniach 10-23 września 2018 roku odbędzie się elektroniczne głosowanie na wybrane projekty finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich zakłada stworzenie nowych stacji rowerów miejskich przy kampusach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - mogą one pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie ruchu ulicznego w obrębie uczelni oraz promowanie aktywnego trybu życia.

O projekcie UE Katowice

Już w 2010 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach wystartował autorski projekt Rowerem na Uniwersytet, w trakcie którego zrealizowano m.in. badanie wśród studentów dotyczące użytkowania rowerów jako środka transportu na uczelnię. Akcja zwieńczona była postawieniem kilkunastu stojaków na rowery na terenie całego kampusu UE Katowice oraz promowaniem jazdy na rowerze, zamiast korzystania z komunikacji miejskiej czy samochodu.

Nowa inicjatywa pn.: "Stacje roweru miejskiego przy kampusach Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Bogucicka, ul. Adamskiego, ul. Bankowa)" autorstwa Dr Agnieszki Sobol, ma na celu rozwój sieci stacji rowerów miejskich w częściach miasta nie objętych dotychczas systemem stacji City by Bike. Nowe lokalizacje w istotny sposób ułatwią komunikację pomiędzy kampusami Uniwersytetu znajdującymi się w różnych częściach miasta (ul. Bogucicka, ul. Adamskiego, ul. Bankowa). Rower miejski będzie wygodną i ekologiczną alternatywą komunikacji dla licznej społeczności akademickiej uczelni wyższych (UE, UŚ, ASP, AWF) oraz wszystkich mieszkańców Katowic.

Kto może głosować?

Aby móc zagłosować na wybrany projekt należy być zameldowanym w Katowicach (na stałe lub czasowo) w dniu 27 sierpnia 2018 roku oraz mieć nadany nr PESEL. Jeżeli osoba jest cudzoziemcem zameldowanym w Katowicach i nie posiada nr PESEL, również może wziąć udział w głosowaniu – musi jednak skorzystać z jednego ze stacjonarnych punktów głosowania.

Zasady głosowania

Głosować można wyłącznie jeden raz. Aby zrobić to poprawnie postępuj zgodnie z instrukcją, która dostępna będzie w formularzu do głosowania.

Każda osoba ma do rozdzielenia 3 punkty na projekty lokalne oraz 3 punkty na projekty ogólnomiejskie. Zasady głosowania dla projektów lokalnych i ogólnomiejskich są takie same.

Można wybrać:

  • jeden projekt, przyznając mu max. 3 punkty,
  • dwa projekty, przyznając im 1 i 2 punkty,
  • trzy projekty, przyznając każdemu po 1 punkcie.

Jak zagłosować?

Głos można oddać elektronicznie na stronie www.bo.katowice.eu w dniach 10-23 września oraz w Dzielnicowych Punktach Informacyjnych w dniach 14-15 września i 21-22 września.

Więcej informacji na www.bo.katowice.eu.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.