Czechy - na rowerze i cyklobusem

Czechy - na rowerze i cyklobusem

Informacja prasowa Newsy ze świata

Miłośnikom turystyki rowerowej polecamy wycieczkę trasami rowerowymi w Jesionikach, Beskidach, Karkonoszach czy w Czeskim Raju.

Czechy - na rowerze i cyklobusem
Czechy - na rowerze i cyklobusem

Udogodnieniem dla cyklistów są kursujące tam cyklobusy, czyli autobusy do przewozu rowerów. Cyklobusy w Beskidach będą kursowały na dwóch trasach: z Ostrawy i Nowego Jičína. Autobusy kursują w czerwcu i we wrześniu w weekendy, a w lipcu i  sierpniu codziennie.

W Jesionikach cykliści będą mieć do wyboru trzy trasy na Ovčárnę: z Ołomuńca (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta), z Krnova (od 27.06. do 30.08.2015 codziennie) oraz z  Šumperka (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta).  Opłata za przewóz jednego roweru wynosi 15 koron (ok. 2,20 zł), bez względu na odległość.

Piękną krainę Czeskiego Raju najlepiej zwiedzać z siodełka roweru. Do dyspozycji cyklistów jest tu aż pięć linii cyklobusów, które będą kursowały do 31 sierpnia. Cyklobusem dojedziemy do najpiękniejszych miejsc w regionie, między innymi do miejscowości Hrubá Skála, Sobotka, Turnov,  Malá Skála, Semily, na zamek Kost czy do Jičína.

W Karkonoszach cyklobusy pojadą aż do końca września. Do dyspozycji rowerzystów jest sześć tras. Główna trasa wiedzie  z Harrachova przez Rokytnicę, Benecko, Vrchlabí, Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką na Pomezní Boudy. Na tę trasę nawiązują autobusy z Vrchlabí do Szpindlerowego Młyna, następnie na Szpindlerową boudę i z Jilemnicy do Vítkovic i na Horní Mísečky. Karkonoskie cyklobusy nawiązują także na podobną sieć autobusową w Czeskim Raju. Wystarczy przesiąść się rano w Jilemnicy ? Hrabačov na autobus do Železnego Brodu lub Turnova.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.