Dahle Flesjaa na trasie

Dahle Flesjaa 2. w Albstadt, "zwycięstwo to kwestia czasu"

Informacja prasowa

Gunn-Rita Dahle Flesjaa ponownie zajęła 2. miejsce w wyścigu Pucharu Świata. Bezkonkurencyjna w Albstadt była Jolanda Neff, Norweżka wygrała sprint o 2. miejsce z Catharine Pendrel. - Myślę, że jestem na tym samym poziomie co w 2006 i 2007 r. i uważam, że kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata to tylko kwestia czasu - mówi zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu. 5. miejsce w Albstadt zajęła Maja Włoszczowska.

Dahle Flesjaa na trasie Dahle Flesjaa na trasie

Podobnie jak w otwierającym sezon Pucharu Świata wyścigu w Novym Meście, Gunn-Rita Dahle Flesjaa zajęła w Albstadt 2. miejsce. 2. wyścig tegorocznego PŚ XCO znakomicie rozpoczęła Jolanda Neff, która szybko wyszła na zdecydowane prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Legendarna Norweżka straciła wiele pozycji i sekund krótko po starcie, gdy z powodu tłoku na trasie dwa razy musiała zejść z roweru.

Sytuacja na podjeździe na singletracku zmusiła mnie do pchania roweru, co kosztowało mnie sporo czasu. Na tyle dużo, że 2. miejsce było najlepszym możliwym wynikiem - mówi Dahle Flesjaa.

2. okrążenie Jolanda Neff ukończyła z przewagą minuty. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu odrabiała w tym czasie straty i przesuwała się w klasyfikacji do przodu pozycja po pozycji. Wkrótce wspólnie z Catharine Pendrel uzyskała przewagę nad resztą stawki.

Moja współpraca z Catharine układała się bardzo dobrze i szybko okazało się, że powalczymy między sobą o 2. miejsce, ponieważ Jolanda była poza naszym zasięgiem - tłumaczy 9-krotna mistrzyni świata.

Norweżka pokonała w końcówce Catharine Pendrel i finiszowała 28" po Jolandzie Neff. 5. miejsce w Albstadt zajęła Maja Włoszczowska.

Zwycięstwo w sprincie o 2. pozycję dobrze wpływa na moją pewność siebie. Forma dopisuje, zimowe przygotowania do sezonu były dobre - mówi Dahle Flesjaa.

Wygrana w wyścigu Pucharu Świata pozwoliłaby jej zostać pucharową rekordzistką wszechczasów. Ma na swoim koncie 28 wygranych wyścigów PŚ, podobnie jak Juli Furtado. Utytułowana zawodniczka jest przekonana, że 29. triumf nadejdzie niebawem.

Myślę, że jestem na tym samym poziomie co w 2006 i 2007 r. i uważam, że kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata to tylko kwestia czasu.