Fabian Giger na podium (Fot. Huber Grzebinoga)

Fabian Giger Vice Mistrzem Europy! Włoszczowska tuż za podium

Informacja prasowa

W odbywających się w Szwecji Mistrzostwach Europy świetnie spisali się zawodnicy, jeżdżący na co dzień w barwach Kross Racing Team. Wśród mężczyzn Fabian Giger zdobył srebrny medal, przegrywając jedynie z Julienem Absalonem, Bartłomiej Wawak finiszował 19-ty. Mniej szczęścia miała Maja Włoszczowska, która ukończyła wyścig tuż za podium (4-ta lokata).

W wyścigu kobiet bardzo słaby start zaliczyła Maja Włoszczowska, która spadła na 25. miejsce i musiała odrabiać straty. Po ciężkim tygodniu, w którym Polka walczyła z przeziębieniem, sił starczyło na 4. miejsce. Wygrała Szwajcarka Jolanda Neff, przed Dunką Anniką Langvad i Niemką Sabine Spitz.

Wyścig mężczyzn przebiegał pod dyktando Juliena Absalona. Francuz uciekł rywalom pod koniec pierwszej rundy. Gonić go próbowali Fabian Giger, i Stephane Tempier. Tempa Szwajcara z Kross Racing Team nie wytrzymał Tempier i Giger od drugiego okrążenia samotnie kontynuował ściganie. Do Absalona stracił 1min 41 sek. Na 19. miejscu zawody ukończył drugi z reprezentantów Kross Racing Team - Bartłomiej Wawak.

Wyniki Elity mężczyzn:
1. Julien Absalon/Francja 1:35:34.3
2. Fabian Giger/Szwajcaria 1:37:15.2
3. Ondrej Cink/Czechy 1:37:57.9
...
19. Bartłomiej Wawak/Polska 1:42:21.5

Wyniki Elity kobiet:
1. Jolanda Neff/Szwajcaria 1:34:56.3
2. Annika Langvad/Dania 1:38:36.1
3. Sabine Spitz/Niemcy 1:40:52.4
4. Maja Włoszczowska/Polska 1:41:29.9

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.