Finał Bike Atelier MTB Maratonu

Finał Bike Atelier MTB Maratonu już 27 września w Tychach!

Informacja prasowa Newsy z polski

27 września w Tychach odbędzie się finałowy wyścig tegorocznego Bike Atelier MTB Maratonu. Decydująca walka w klasyfikacji generalnej cyklu rozpocznie się przy Jeziorze Paprocańskim i będzie się toczyć m.in. w urokliwych lasach kobiórskich. - Szykuje się zacięta rywalizacja. Trasa wiedzie w większości szerokimi duktami leśnymi, ale nie zabraknie także kilku wymagających singletracków - mówi Dariusz Leśniewski, organizator maratonu.

Ostatni tegoroczny wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się już 27 września w Tychach. Można w nim wystartować na 19,7-km dystansie Hobby bądź 63-km Pro.

Trasa w Tychach nie jest bardzo wymagająca pod względem technicznym i wszystkich, którzy wystartują na krótszym dystansie, może zachęcić do tego, aby w przyszłym roku spróbować swoich sił na dłuższym - mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Rowerowe zmagania rozpoczną się przy Jeziorze Paprocańskim i w dużej mierze będą się toczyć w urokliwych lasach kobiórskich.

Lasy kobiórskie to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych scenerii całego cyklu, choćby dla nich warto wystartować - zachęca Leśniewski. Dodaje, że trasa finałowego wyścigu wiedzie w większości szerokimi duktami leśnymi, ale nie zabraknie na niej także singletracków. - Dla utrudnienia i urozmaicenia przejazdu przygotowaliśmy kilka "singli". Szczególnie jeden z nich jest wymagający technicznie. Ma 1,5-2 km, wiedzie leśną ścieżką, na której nie brakuje dołków, rowów i innych nierówności terenu - tłumaczy organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

To właśnie w Tychach zapadną decydujące rozstrzygnięcia klasyfikacji generalnej cyklu. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Pro ?open? zdecydowanym liderem jest Michał Ficek, jednak wciąż może mu zagrozić Mateusz Zoń.

W wielu kategoriach szykuje się zacięta rywalizacja o czołowe pozycje "generalki" - zapewnia Dariusz Leśniewski. - Oprócz rywalizacji sportowej wielu zawodników jeździ w Bike Atelier MTB Maratonie dla przyjemności czy pokonania własnych słabości, im również należy się uznanie - dodaje Anna Bara, marketing manager Bike Atelier, współorganizatorka cyklu.

Uznanie należy się także młodym rowerzystom, którzy licznie stają na starcie wyścigów dziecięcych organizowanych w ramach maratonu. Podczas ostatniego w Psarach w różnych kategoriach ścigało się ponad 60 dzieci. Również w Tychach będą mogły wziąć udział w dwukołowej rywalizacji, która rozpocznie się o 10.00, przed wyścigiem dorosłych zawodników. Wszyscy, którzy chcą wystartować w najbliższym maratonie, powinni zarejestrować się na bikeateliermaraton.pl, o ile nie startowali już w wyścigu z tego cyklu. Jeśli debiut mają już za sobą, wystarczy, że wcześniej dokonają opłaty startowej i potwierdzą swoją obecność w biurze zawodów. Żadnych opłat nie wymagają wyścigi dziecięce, potrzebne jest tylko pobranie numeru startowego i wyrażenie przez rodziców zgody na start dzieci. Na uczestników wyścigu w Tychach czeka miasteczko z punktami gastronomicznymi oraz uroczyste wręczenie nagród w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maratonu. Wszyscy, którym nowy cykl maratonów przypadł do gustu, mogą się spodziewać jego kontynuacji w 2016 r.

Oddźwięk ze strony uczestników naszych maratonów pokazuje nam, że taki cykl jest na Górnym Śląsku i w Zagłębiu bardzo potrzebny. Kończymy w Tychach tegoroczne wyścigi i już teraz zapraszamy na sezon 2016. Będzie jeszcze lepiej! - zapowiada Anna Bara.

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Tychach

27 września, Dzika plaża przy Jeziorze Paprocańskim, ul. Nad Jeziorem, Tychy

  • 8.00 - 10.30 - Zapisy w biurze zawodów (zapisy na dystans Hobby do 10.15)
  • 10.00 - Start wyścigów dziecięcych (zapisy: 9.00-11.00 w biurze zawodów dziecięcych)
  • 11.00 - Ustawianie zawodników w sektorach startowych
  • 11.30 - Start maratonu - dystanse Hobby i Pro
  • 14.00 - Dekoracja dystansu Hobby
  • 15.00 - Dekoracja dystansu Pro
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.