Gunn-Rita Dahle Flesjaa na trasie

Gunn-Rita Dahle Flesjaa najlepsza na Cyprze

Informacja prasowa Newsy ze świata

Najbardziej utytułowana zawodniczka w historii MTB nie zwalnia tempa. Gunn-Rita Dahle Flesjaa rozpoczęła nowy sezonod zwycięstwa na ostatnim etapie Cyprus Sunshine Cup, które dało jej triumf w kl. generalnej wyścigu. – Z dnia na dzień czułam się coraz lepiej i jestem bardzo zadowolona z wygranej – powiedziała zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa na podium
Gunn-Rita Dahle Flesjaa

Gunn-Rita Dahle Flesjaa od zwycięstwa rozpoczęła swój nowy sezon. Legendarna Norweżka wygrała w ostatnią niedzielę finałowy etap i klasyfikację generalną Cyprus Sunshine Cup. 6. miejsce w wyścigu zajął jej kolega z Multivan Merida Biking Teamu, Jose Antonio Hermida. Zmagania na Cyprze rozpoczęły się od 5,7-km indywidualnej „czasówki”, którą Dahle Flesjaa ukończyła na 6. pozycji. Podczas kolejnego etapu (ponad 47 km) miała problemy na długich podjazdach, ale nadrobiła to na zjazdach i finiszowała na 4. miejscu. Podobny przebieg miał dla Norweżki 3. etap (ponad 45 km). Ukończyła go na 3. miejscu i do ostatniego etapu przystępowała z 2. pozycji w kl. generalnej wyścigu i stratą 2’ 55” do liderki. Finał wyścigu rozgrywany był w formule XC, co bardzo odpowiadało Dahle Flesji. Okrążenie po okrążeniu powiększała ona swoją przewagę, będąc na bieżąco informowana o różnicach czasowych względem swoich najgroźniejszych konkurentek. Na ostatnią rundę dziesięciokrotna mistrzyni świata w wjeżdżała jako wirtualna liderka wyścigu i prowadzenia tego nie dała już sobie odebrać. Zwyciężyła na ostatnim etapie z przewagą 2’ 4” nad Sabiną Spitz i triumfowała w klasyfikacji generalnej Cyprus Sunshine Cup, wyprzedzając w niej 2. Adelheid Morath o 38”.

Długie podjazdy 2. i 3. etapu niespecjalnie mi odpowiadały, ale z dnia na dzień czułam się coraz lepiej – powiedziała Gunn-Rita Dahle Flesjaa, która dała z siebie wszystko w finale wyścigu. – Przez cały etap mój mąż Kenneth informował mnie na bieżąco o różnicach czasowych, więc jechałam na całego. Nie tylko wystarczyło to do zwycięstwa etapowego, ale zapewniło także wygraną w „generalce”. Bardzo mnie to cieszy! – nie kryła radości zawodniczka ekipy Meridy.

Wśród mężczyzn 6. miejsce w kl. generalnej Cyprus Sinchine Cup zajął kolega Norweżki z grupy, Jose Antonio Hermida. Pozostali zawodnicy Multivan Merida Biking Teamu startowali na Cyprze tuż po przebytych chorobach i nie byli jeszcze w stanie walczyć o czołowe rezultaty. Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał Fabian Giger, 5. miejsce zajął w niej Bartłomiej Wawak.

Cyprus Sunshine Cup, elita kobiet - 4. etap, XCO Macheras

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa 1 godz. 37’ 5”
  2. Sabine Spitz, + 2’ 4”
  3. Elisabeth Brandau, + 2’ 13”

Klasyfikacja generalna wyścigu

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 6 godz. 21’ 51”
  2. Adelheid Morath, + 38”
  3. Githa Michiels, + 3’ 52”
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.