Gunn-Rita Dahle Flesjaa na mecie

Gunn-Rita Dahle Flesjaa nokautuje we Włoszech

Informacja prasowa Newsy ze świata

Imponującą formą błysnęła w ostatni weekend Gunn-Rita Dahle Flesjaa. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu triumfowała w wyścigu XC z serii Internazionali d’Italia w Nalles w Południowym Tyrolu, o blisko 6 minut wyprzedzając 2. Elisabeth Osl, 3. była Tanja Zakelj (+6’ 50”). Było to kolejne zwycięstwo legendarnej Norweżki w tym sezonie, po wcześniejszych wygranych na Cyprze.

Na krótko przed pierwszym wyścigiem Pucharu Świata XC Gunn-Rita Dahle Flesjaa jest w wysokiej formie. W ostatni weekend znokautowała swoje rywalki w wyścigu XC z serii Internazionali d’Italia w Nalles w Południowym Tyrolu we Włoszech. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu dominowała od samego początku zmagań w Nalles i z każdym okrążeniem konsekwentnie powiększała przewagę nad rywalkami. Dahle Flesjaa finiszowała z przewagą 5’ 41” nad 2. Elisabeth Osl i o 6’ 50” wyprzedziła 3. Tanję Zakelj.

Zdecydowałam się dać z siebie wszystko na starcie, ponieważ szybki start jest koniecznością także w Pucharze Świata i innych wielkich wyścigach, jeśli chce się w nich walczyć o podium – powiedziała dziesięciokrotna mistrzyni świata na mecie. – Mogłam nawet nieco odpuścić na ostatnich okrążeniach, żeby zaoszczędzić trochę sił – dodała.

Internazionali d’Italia, runda 3, Nalles, Południowy Tyrol

Podium elity kobiet

  1. Gunn-Rita Dahle Flesja, 1 godz. 44’ 57”
  2. Elisabeth Osl, + 5' 41”
  3. Tanja Zakelj, + 6’ 50”
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.