Jose Antonio Hermida

Jose Antonio Hermida na podium w Hiszpanii

Informacja prasowa Newsy ze świata

Doświadczony zawodnik Multivan Merida Biking Teamu zaprezentował się z dobrej strony w ostatnią niedzielę w Hiszpanii. Jose Antonio Hermida zajął 3. miejsce w wyścigu Copa Catalana rozgrywanym w Banyoles. – Jestem bardzo zadowolony z coraz lepszej formy – powiedział Hiszpan.

Jose Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team

Jose Antonio Hermida udanie rozpoczął olimpijski sezon. Po zajęciu 6. miejsca w etapowej części Cyprus Sunshine Cup, tym razem stanął na podium u siebie. W ostatnią niedzielę zawodnik Multivan Merida Biking Teamu zajął 3. miejsce w wyścigu Copa Catalana, w którym nie zabrakło kolarzy światowej czołówki. Mistrz świata z 2010 r. w mocnym tempie rozpoczął zmagania w Banyoles i przeprowadził selekcję, która szybko sprawiła, że tylko czterech zawodników pozostało w walce o zwycięstwo. Oprócz Hermidy byli nimi utytułowany Francuz Julien Absalon oraz jego rodacy Hugo Drechou i Victor Koretzky.

Na przedostatnim okrążeniu tempa czołówki nie wytrzymał Absalon i sprawa wygranej miała się rozegrać między pozostałą trójką. Finałowe okrążenie przyniosło natarcie Hermidy.

Chciałem wygrać i dałem z siebie wszystko podczas 30-sekundowego ataku. Niestety udało mi się tylko na jakiś czas pozbyć Drechou – komentował Hiszpan na mecie.

Zwycięstwo w wyścigu przyniosła kontra, którą wyprowadził Koretzky, Hermida przegrał sprint o 2. miejsce z Drechou i zajął 3. pozycję, na którą nie miał jednak zamiaru narzekać.

Dobrze czułem się już na wyścigu etapowym Afxentia na Cyprze, ale nie był on tak wymagającym testem jak ten typowy wyścig cross country. Wspaniale było w nim walczyć i przez cały czas ustalać odpowiednią strategię, jadąc w czołówce na oczach tak entuzjastycznych kibiców – przyznał zawodnik Multivan Merida Biking Teamu. – Na ostatnim okrążeniu nie udało mi się uniknąć drobnej straty, której nie byłem w stanie już nadrobić. Jestem jednak bardzo zadowolony z coraz lepszej formy – dodał.

Przed pierwszymi zmaganiami w Pucharze Świata XC będzie on wspólnie ze swoją ekipą startował w serii wyścigów XC w Mediolanie i pierwszym wyścigu Pucharu Szwajcarii.

Wyniki Copa Catalana Internacional
Elita mężczyzn

  1. Victor Koretzky, 1 godz. 38’ 6”
  2. Hugo Drechou, + 18”
  3. Jose Antonio Hermida, + 19”
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.