Bike Atelier MTB Maraton (foto: bikeateliermaraton.pl)

Jurajskie gminy gospodarzami maratonu rowerowego

Informacja prasowa Newsy z polski

17 lipca, w trzech jurajskich gminach rozegrany zostanie czwarty wyścig zaliczany do Bike Atelier MTB Maraton. Jest to największy w województwie śląskim cykl maratonów rowerowych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, do wyboru będą dwie trasy – dłuższa o długości 62 kilometrów oraz krótsza, licząca 24 kilometry. 

Trasa będzie bardzo urozmaicona. Pojawi się piasek, skałki oraz drogi szutrowe biegnące lasami i polami. Największym wyzwaniem będą natomiast strome podjazdy i ostre zjazdy. To najtrudniejsza runda jaką udało się przygotować w tym sezonie i z pewnością nikt nie będzie się nudził – zapowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu, wciąż aktywny kolarz, były szosowy mistrz Polski w kategorii junior i masters.

W ramach imprezy odbędą się również wyścigi i zabawy rowerowe dla najmłodszych, w wieku od 4 lat.

Na terenie gmin Żarki, Janów i Niegowa znajdują się jedne z najciekawszych atrakcji jury. Zawodnicy będą przejeżdżać w pobliżu takich miejsc jak pustelnia p.w. Ducha Świętego w Czatachowej, czy też słynne średniowieczne zamki w Mirowie i Bobolicach. Start i meta usytuowane będą na terenie Leśniowskiej Frajdy, przy sanktuarium z figurką Matki Bożej Leśniowskiej – Patronką Rodzin, w dzielnicy Żarek, Leśniowie. Z tego miejsca zawodnicy pojadą w kierunku Czatachowej, Ostrężnika, Góry Gorzkowskiej, Huciska, Ogorzelnika, Mirowa i Bobolic oraz Łutowca, by finiszować w Żarkach.

Dotychczasowe trzy edycje – w Dąbrowie Górniczej, Tychach i Rybniku - zachęciły do ścigania łącznie ponad 2000 osób. Organizatorzy liczą na to, że również na Jurze, znanej z tego, że są częstym miejscem rowerowych eskapad, frekwencja nie zawiedzie.

Wytyczając przebieg naszego wyścigu w tym rejonie, zachwyciliśmy się jurajskim, bardzo urozmaiconym krajobrazem – mówi Dariusz Leśniewski – Tereny te są wyjątkowo urokliwe i interesujące. Niestety podczas wyścigowej rywalizacji nie ma czasu na zwiedzanie i podziwianie widoków, dlatego zachęcam wszystkich do przyjazdu na Jurę nie tylko na wyścig, ale też w przyszłości. Na pewno warto, bo region ten należy do najciekawszych i najbardziej przyjaznych rowerzystom w Polsce.

Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Tam też, do czwartku poprzedzającego wyścig, można zapisać się drogą internetową. Po tym terminie możliwa jest również rejestracja w dniu zawodów.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.