KROSS Racing Team
KROSS Racing Team

KROSS Racing Team trzecim najlepszym zespołem w światowym rankingu

Informacja prasowa Newsy ze świata Newsy z polski

Polska drużyna na 97 uwzględnionych teamów zajmuje w sezonie 2017 trzecie miejsce, bardzo niewiele ustępując liderowi zestawienia. Grupę wzmacnia Jolanda Neff, liderka rankingu UCI. To jej przyjście umożliwiło zajęcie tak wysokiej pozycji.  

Oficjalny ranking Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) jeszcze nie zdążył się ukazać, ale portal mtbcrosscountry.com już policzył punktację drużynową, obowiązującą tuż przed najnowszym sezonem. Z zamieszczonej listy wynika, że trzecie miejsce należy do KROSS Racing Team, który zdobył 5282 punkty, zaledwie 356 punktów mniej niż lider zestawienia. 

Bardzo mnie cieszy, że jesteśmy tak wysoko, bo nie spodziewałem się miejsca TOP3. Teraz czeka nas dużo wysiłku, aby tej pozycji nie stracić. A jeszcze więcej pracy, aby wskoczyć wyżej - mówi Tomasz Swierczyński, menedżer KRT. 

Nowe siły, duże oczekiwania  

Warto przypomnieć, że w tegorocznym sezonie do KROSS Racing Team dołącza Jolanda Neff, utytułowana szwajcarska kolarka górska i szosowa. 24-letnia Jolanda to złota medalistka Igrzysk Europejskich 2015 w Baku i dwukrotna Mistrzyni Pucharu Świata (2014, 2015). Dość powiedzieć, że jest ona obecnie liderką rankingu UCI i to dzięki wliczeniu jej indywidualnych punktów KRT mógł zajść tak wysoko w nieoficjalnym rankingu. W drużynę wstępuję więc nowe moce! 

Mimo olimpijskiego medalu w Rio, apetyt na zwyciężanie w grupie cały czas rośnie. W ostatnich tygodniach KROSS Racing Team brał udział w zgrupowaniu w Walencji. 

Pierwsze zgrupowanie z nową ekipą, nowe rowery, odzież i akcesoria. Generalnie dużo się działo. - komentuje Jolanda Neff, która już wcześniej miała okazję jeździć z Mają Włoszczowską, najsłynniejszą zawodniczką KRT. - Jestem zadowolona z rowerów, co pozwoli walczyć o najwyższe lokaty w sezonie. Trzecie miejsce w rankingu? Czemu by nie wskoczyć wyżej? – dodaje. 

Dać z siebie jak najwięcej Cała drużyna, czyli Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, Bartłomiej Wawak oraz Fabian Giger, wytrwale trenuje do rozpoczynającego się sezonu. 

Z roku na rok coraz wyżej. Cieszę się, że KROSS Racing Team się rozwija. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się pozostać na podium – mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni IO. - Zgrupowanie w Hiszpanii przebiegło bardzo dobrze, a dzięki pomocy firmy SRAM udało się przetestować kilka nowych rzeczy. Zapowiada się emocjonujący sezon! – podkreśla. 

Z rankingiem można zapoznać się na stronie mtbcrosscountry.com/teams.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Ułan 600

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
-
Ultramaraton

Wisła 1200

-
Ultramaraton

Wisełka 500

-
Ultramaraton

Sudety Divide