Kross Racing Team

Kross Racing Team w międzynarodowym składzie

Informacja prasowa

W nowym sezonie do grupy kolarskiej Kross Racing Team dołączył utalentowany sportowiec z zagranicy. W barwach polskiego teamu swoje umiejętności na trasach XC zaprezentuje Szwajcar Fabian Giger. Brązowy medalista z I Igrzysk Europejskich w Baku z pewnością dostarczy kibicom emocji w 2016 roku.

Fabian Giger, dotychczas kolarz Colnago-Südtirol MTB Team, może zaliczyć sezon 2015 do wyjątkowo udanych. Poza zdobyciem historycznego brązowego medalu w Baku, zajął również 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy XC w Chies d'Alpago. Bardzo dobre lokaty uzyskał także w wyścigach Pucharu Świata: zarówno w Albstadt, jak i Val di Sole zajął 6. miejsce. Nowa drużyna to dla niego kolejny, ważny krok w rozwoju kariery sportowej.

Jestem bardzo podekscytowany faktem, że w sezonie 2016 będę mógł ścigać się w barwach zespołu Kross Racing Team. Plany na ten rok są naprawdę niezłe i nie mogę doczekać się wspólnych treningów z pozostałymi zawodnikami. Uważam, że w drużynie jest optymalna liczba kolarzy i członków staff'u. Jednocześnie wszyscy są bardzo profesjonalni i zmotywowani do pracy. Cieszy mnie również, że będę mógł startować w jednej drużynie z Mają Włoszczowską, która jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Myślę, że wiele się jeszcze od niej nauczę - mówi Fabian Giger, zawodnik Kross Racing Team.

Na decyzję Fabiana o dołączeniu do KRT wpływ miała również możliwość współpracy z największym producentem rowerów w Polsce. Zawodnik będzie startować na najlepszym sprzęcie Kross?a, ale również będzie udzielał konstruktorom marki wskazówek, które pozwolą na udoskonalenie rowerów. A to z pewnością pomoże w osiągnięciu ambitnych celów, jakie stawia przed sobą kolarz w 2016 roku:

Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny, zależy mi na tym, by przez cały okres jego trwania znajdować się czołówce i jak najczęściej stawać na podium. Oczywiście, najważniejszym celem są Igrzyska Olimpijskie w sierpniu. Chciałbym by był to mój najlepszy wyścig w sezonie. W rywalizacji podczas Pucharów Świata i Mistrzostw Świata celuję w pierwszą piątkę - dodaje Giger.

W barwach drużyny KRT nadal będą ścigać się Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz i Bartłomiej Wawak.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.