Kwiatkowski na mecie

Kwiatkowski wygrał Amstel Gold Race, Rui Costa 4

Informacja prasowa Newsy ze świata

Michał Kwiatkowski zwyciężył w prestiżowym klasyku Amstel Gold Race, 4. miejsce zajął w nim Rui Costa. - 4. pozycja to dobry wynik, biorąc pod uwagę klasę rywali. To także dobry początek tego ważnego tygodnia - powiedział zawodnik Lampre-Merida. Świetne 9. miejsce zajął w Holandii Maciej Paterski.

Mistrz świata 2013 musiał uznać w niedzielę wyższość obecnego mistrza. Rui Costa zajął w Amstel Gold Race 4. miejsce, za Michałem Kwiatkowskim (1.), Alejandro Valverde (2.) i Michaelem Matthewsem (3.). Przez ok. 200 km jednym z bohaterów wyścigu był kolega Costy z Lampre-Merida, Słoweniec Jan Polanc. Znalazł się on w ucieczce dnia, która została skasowana 25 km przed metą. Decydujące momenty Amstel Gold Race rozpoczęły się na końcowym podjeździe pod Cauberg. Po ataku Macieja Paterskiego i Bena Hermansa mocny kontratak wyprowadził Philippe Gilbert, który odjechał reszcie stawki wraz z Michaelem Matthewsem.

Akcja Gilberta była dobra, ale nie wystarczyła do zwycięstwa, a grupie pościgowej, w której jechałem, udało się do niego dołączyć - powiedział Rui Costa.

Kilometr przed metą wiadomo już było, że o wygranej w Amstel Gold Race przesądzi sprint. Bezkonkurencyjny okazał się w nim Michał Kwiatkowski.

Miałem wystarczająco dużo sił, żeby walczyć na finiszu, jednak znajdowałem się blisko barierek i musiałem hamować. Z tego powodu nie mogłem wykorzystać najlepszego momentu do rozpoczęcia sprintu i szansa na podium przepadła - tłumaczył Rui Costa.

Mimo to 4. pozycja to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę klasę rywali. To także dobry początek tego ważnego tygodnia - dodał. Kolarz Lampre-Merida jest zadowolony ze swojej dyspozycji.

Moje odczucia były dzisiaj dobre i także dzięki moim kolegom mogłem odpowiednio rywalizować na krętych drogach Amstel Gold Race - powiedział mistrz świata 2013. - Miałem jedynie problem przed podjazdem Eyserbosweg 40 km przed metą. Dwóch zawodników przede mną upadło i udało mi się ominąć pierwszego z nich, ale drugiego już nie. Nie ucierpiałem jednak i mogłem wrócić na czołowe pozycje w peletonie - relacjonował.

Już w najbliższą środę Rui Costa postara się zrobić dobry użytek ze swojej wysokiej formy w Walońskiej Strzale.

Wyniki Amstel Gold Race 2015

  1. Kwiatkowski 6 godz. 31' 49"
  2. Valverde m.t.
  3. Matthews m.t.
  4. Rui Costa m.t.
  5. Van Avermaet m.t.
  6. Gallopin
  7. Alaphilippe
  8. Gasparotto
  9. Paterski
  10. Gilbert
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.