Bike-fitting i inne atrakcje na metach TdP

Mistrzowski rower, bike-fitting i inne atrakcje na metach TdP

Informacja prasowa Newsy z polski

Rower Ryszarda Szurkowskiego, na którym zdobył mistrzostwo świata w 1973 r., można obejrzeć w namiocie Taurona na każdej mecie Tour de Pologne. Znajduje się w nim też jeden z modeli grupy Lampre-Merida. Każdy chętny może również w namiocie skorzystać z bike-fittingu i dobrać idealną pozycję na rowerze czy wziąć udział w wyścigu na trenażerach. Na stoisku Taurona czeka także wiele atrakcji dla dzieci.

Rower, który pomógł Ryszardowi Szurkowskiemu zdobyć w 1973 r. pierwsze polskie mistrzostwo świata ze startu wspólnego, można podziwiać na każdej mecie Tour de Pologne. Zwycięski model Waja, opromieniony sukcesem z Barcelony, wzbudza duże zainteresowanie miłośników kolarstwa. Ręcznie lakierowana rama roweru została wykonana we Włoszech, a jej wyjątkowy charakter podkreśla osprzęt Campagnolo z limitowanej edycji olimpijskiej, wyprodukowanej w zaledwie ok. 100 egzemplarzach. Duże wrażenie robią także inne oryginalne elementy modelu Szurkowskiego. Na wszystkie pytania związane z rowerem i nie tylko czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju odpowie 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W namiocie Taurona można także zobaczyć jeden z modeli grupy Lampre-Merida, na którym startuje ona w Tour de Pologne. Jest nim Merida Reacto z aerodynamiką doprowadzoną do perfekcji.

Testy w tunelu aerodynamicznym wykazały, że rama Reacto pozwala zaoszczędzić kolarzowi do 20 watów mocy przy prędkości 50 km/godz. To różnica, która może być decydująca podczas wyścigu - uważa Juergen Falke, kierownik działu badawczo-rozwojowego Meridy.

Każdy rowerzysta może także wymiernie skorzystać na wizycie w namiocie Taurona, korzystając z bike-fittingu, czyli indywidualnego dopasowania idealnej pozycji na rowerze. Wykwalifikowany specjalista Merida Polska, korzystając z profesjonalnego sprzętu Shimano i bazy danych wielu modeli rowerów, pomaga dobrać najlepsze ustawienia i przekazuje szczegółowe wytyczne, które uczynią jazdę efektywniejszą. Na każdej mecie Tour de Pologne nie brakuje również dwukołowej rywalizacji. Zarówno dorośli, jak i dzieci, ścigają się na trenażerach i walczą o rowerowe gadżety i akcesoria. W namiocie Taurona można także zrobić swoje animowane selfie, a najmłodsi mogą również zagrać w grę "memory" o dwukołowej tematyce czy stworzyć rowerowy magnes na lodówkę. Stoisko Taurona znajduje się każdego dnia w okolicach mety poszczególnych etapów Tour de Pologne.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.