Bike-fitting i inne atrakcje na metach TdP

Mistrzowski rower, bike-fitting i inne atrakcje na metach TdP

Informacja prasowa Newsy z polski

Rower Ryszarda Szurkowskiego, na którym zdobył mistrzostwo świata w 1973 r., można obejrzeć w namiocie Taurona na każdej mecie Tour de Pologne. Znajduje się w nim też jeden z modeli grupy Lampre-Merida. Każdy chętny może również w namiocie skorzystać z bike-fittingu i dobrać idealną pozycję na rowerze czy wziąć udział w wyścigu na trenażerach. Na stoisku Taurona czeka także wiele atrakcji dla dzieci.

Rower, który pomógł Ryszardowi Szurkowskiemu zdobyć w 1973 r. pierwsze polskie mistrzostwo świata ze startu wspólnego, można podziwiać na każdej mecie Tour de Pologne. Zwycięski model Waja, opromieniony sukcesem z Barcelony, wzbudza duże zainteresowanie miłośników kolarstwa. Ręcznie lakierowana rama roweru została wykonana we Włoszech, a jej wyjątkowy charakter podkreśla osprzęt Campagnolo z limitowanej edycji olimpijskiej, wyprodukowanej w zaledwie ok. 100 egzemplarzach. Duże wrażenie robią także inne oryginalne elementy modelu Szurkowskiego. Na wszystkie pytania związane z rowerem i nie tylko czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju odpowie 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W namiocie Taurona można także zobaczyć jeden z modeli grupy Lampre-Merida, na którym startuje ona w Tour de Pologne. Jest nim Merida Reacto z aerodynamiką doprowadzoną do perfekcji.

Testy w tunelu aerodynamicznym wykazały, że rama Reacto pozwala zaoszczędzić kolarzowi do 20 watów mocy przy prędkości 50 km/godz. To różnica, która może być decydująca podczas wyścigu - uważa Juergen Falke, kierownik działu badawczo-rozwojowego Meridy.

Każdy rowerzysta może także wymiernie skorzystać na wizycie w namiocie Taurona, korzystając z bike-fittingu, czyli indywidualnego dopasowania idealnej pozycji na rowerze. Wykwalifikowany specjalista Merida Polska, korzystając z profesjonalnego sprzętu Shimano i bazy danych wielu modeli rowerów, pomaga dobrać najlepsze ustawienia i przekazuje szczegółowe wytyczne, które uczynią jazdę efektywniejszą. Na każdej mecie Tour de Pologne nie brakuje również dwukołowej rywalizacji. Zarówno dorośli, jak i dzieci, ścigają się na trenażerach i walczą o rowerowe gadżety i akcesoria. W namiocie Taurona można także zrobić swoje animowane selfie, a najmłodsi mogą również zagrać w grę "memory" o dwukołowej tematyce czy stworzyć rowerowy magnes na lodówkę. Stoisko Taurona znajduje się każdego dnia w okolicach mety poszczególnych etapów Tour de Pologne.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.