Multivan Merida Biking Team

Multivan Merida zaczyna sezon na Cyprze

Informacja prasowa Newsy ze świata

Już dzisiaj Multivan Merida Biking Team rozpocznie swój sezon, stając na starcie Cyprus Sunshine Cup. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink oraz ich koledzy chcą potraktować etapówkę nie tylko jako solidny trening. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla Fabian Aust, menedżer grupy Meridy.

Ondrej Cink
Gunn-Rita Dahle Flesjaa

Multivan Merida Biking Team w czwartek 25 lutego rozpocznie swój olimpijski sezon. Jedna z czołowych zawodowych grup MTB świata swoją drogę do Rio zapoczątkuje wyścigiem Cyprus Sunshine Cup, który potrwa do 28 lutego. Jego pierwszym etapem będzie 5,7-km indywidualna „czasówka” wokół Lefkary, kolejne dwa etapy będą liczyć ponad 47 i 45 km. Zmagania na Cyprze zakończy etap XC z 217 m przewyższenia na 5,6-km okrążeniu. Ekipa Meridy przybyła na Cypr w pełnym składzie i w wyścigu będą ją reprezentować: Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink, Thomas Litscher i Julian Schelb. Po zakończeniu etapówki będą oni trenować na Cyprze i wystartują tam 6 marca w wyścigu XC (Voroklini).

Problemy zdrowotne utrudniły w ostatnim tygodniu treningi Cinka, Litschera i Schelba, dlatego menedżer grupy Fabian Aust ostrożnie wypowiada się na temat oczekiwań względem tych zawodników. – Musimy zobaczyć, w jakim stopniu odzyskali oni siły po chorobie. Wyścigi na Cyprze są świetną okazją do intensywnych treningów, tym bardziej, że nasz pobyt na wyspie potrwa prawie 2 tygodnie – mówi Aust. Kategoria HC Cyprus Sunshine Cup skłania także do tego, by rywalizować w nim o punkty UCI. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla menedżer ekipy Meridy.

Multivan Merida Biking Team poprzedził wylot na Cypr zgrupowaniem w Hiszpanii. W połowie lutego odbyło się ono w Cambrils w prowincji Tarragona w Katalonii i było połączone z oficjalną przedsezonową sesją zdjęciową ekipy. Podczas zgrupowania odbyły się także precyzyjne ustawienia jej sprzętu. Indywidualnie dopasowane rowery Merida, a także widelce RockShox i osprzęt SRAM pierwszy egzamin w sezonie będą zdawać już dzisiaj na Cyprze.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.