Maja Włoszczowska na trasie w Albstadt (Fot. Tomasz Swierczyński)

Pechowy start zawodników Kross Racing Team w Albstadt

Informacja prasowa Newsy ze świata

Druga edycja Pucharu Świata w kolarstwie górskim, a zwycięzcy ci sami co na pierwszej. Wśród pań wygrywa Dunka Annika Langvad, natomiast u panów Szwajcar Nino Schurter. Zawodnicy Kross Racing Team po pechowych incydentach nie byli w stanie walczyć o najwyższe lokaty.

Fabian Giger na trasie w Albstadt (Fot. Tomasz Swierczyński)
Bartłomiej Wawak na trasie w Albstadt (Fot.Tomasz Swierczyński)

Pierwsza na starcie stanęła Maja Włoszczowska z Kross Racing Team. Z powodu absencji na pierwszym Pucharze Świata startowała dopiero z trzeciego rzędu i musiała przebijać się do przodu. Plan ten realizowała, jednak na 3. okrążeniu zanotowała ciężki upadek. Dalsza jazda to głównie walka z bólem i próba dogonienia rywalek. Po sprinterskim finiszu ostatecznie zajęła 15. lokatę.

W wyścigu panów wystartowali Bartłomiej Wawak i Fabian Giger z KRT. Szwajcar od początku jechał w czołówce, jednak na 3. okrążeniu popełnił błąd i zanotował bolesny upadek. Po heroicznej walce i gonieniu kolejnych rywali ukończył wyścig na 7. miejscu. Bartłomiej Wawak nie ukończył rywalizacji.