Maja Włoszczowska w Baku

Pierwszy medal w Baku: 3. miejsce Włoszczowskiej!

Informacja prasowa Newsy ze świata

Reprezentantka Polski Maja Włoszczowska, która na co dzień jeździ w barwach Kross Racing Team, zajęła 3. miejsce podczas zawodów I Igrzysk Europejskich.

Już na początku wyścigu uformowała się grupka zawodniczek nadająca ton rywalizacji. W gronie tym nie zabrakło faworytek: Mai Włoszczowskiej, Jolandy Neff czy Ewy Lechner. Do decydującego ataku doszło na 3. rundzie, gdzie na atak Włoszczowskiej odpowiedziały jedynie dwie Szwajcarki: Neff oraz Kathrin Stirnemann. Niestety dla Polki jej atak poprawiła Neff i samotnie kontynuowała wyścig.

Maja Włoszczowska i Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) przez kolejne okrążenia walczyły o srebrny medal I Igrzysk Europejskich w Baku. Ekscytująca walka pomiędzy kolarkami trwała do ostatniego metra. Po udanym ataku na zjeździe kilka sekund przewagi utrzymała Stirnemann. Maja Włoszczowska z rękoma uniesionymi ku górze przekroczyła linię mety na 3. pozycji.

Pozostałe Polki startujące w Baku Monika Żur i Paula Gorycka, zajęły odpowiednio 9. oraz 15. miejsce.

Warunki wyścigu były dość trudne, ponieważ trasa rywalizacji była w 100% odsłonięta. Wysoka temperatura i palące słońce stanowiły duże wyzwanie dla wszystkich zawodniczek. Stosunkowo szybka do pokonania trasa, zawierała dużo płaskich odcinków i niewiele trudnych technicznie punktów.

Wyniki kobiet I Igrzyska Europejskie w Baku:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) 1:31:05
2. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) +2:03
3. Maja Włoszczowska (Polska) +2:08
[...]
9. Monika Żur (Polska)
15. Paula Gorycka (Polska)

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Administratorem danych jest Adrian Marcinkowski (ul. Radockiego 128/30, 40-645 Katowice)

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.