Maja Włoszczowska na trasie
Maja Włoszczowska na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)

PŚ XCO: Włoszczowska i Wawak wysoko!

Informacja prasowa

Amerykańskie Windham było gospodarzem kolejnej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W niedzielę (9.08.2015) podczas wyścigów zawodnicy Kross Racing Team zajęli wysokie pozycje w stawce: Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak zameldowali się oboje na mecie, na 8. miejscu.

Bartłomiej Wawak na trasie Bartłomiej Wawak na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)
Maja Włoszczowska na trasie Maja Włoszczowska na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)

Na czele wyścigu elity kobiet od początku była Pauline Ferrand Prevo, która nie dała szans Szwajcarce Jolandzie Neff, liderce klasyfikacji generalnej. Francuzka wygrała z niemal 1,5 minutową przewagą. Trzecie miejsce zajęła Annika Langvad. Maja Włoszczowska po ciężkiej walce z rywalkami ukończyła wyścig na 8. miejscu.

Wyniki elity kobiet:

1. Pauline Ferrand Prevo (RABOLIV) 1:33:25
2. Jolanda Neff (STOECKLI PRO TEAM) +1:28
3. Annika Langvad (SPECIALIZED RACING) + 2:09
...
8. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) +3:49

W kategorii U23, zwycięzcą został Victor Koretzky, tuż za nim na mecie pojawił się Titouan Carod. Jako trzeci dojechał Pablo Guede Rodriguez. Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team zajął wysokie 8. miejsce i tym samym poprawił swój wynik z ubiegłotygodniowego wyścigu w Kanadzie (18.).