System nawigacji BeeLine

System nawigacji BeeLine może zrewolucjonizować sposób poruszania się po mieście

Newsy ze świata

Zamiast sprawdzać co chwila na telefonie, czy jesteś na właściwej drodze do miejsca docelowego, BeeLine wskaże Ci kierunek, w którym powinno się podążać.

Jazda na rowerze po mieście może być dość stresująca, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, jak masz dojechać do punktu docelowego. Poruszanie się ?na czuja? i szukanie punktów orientacyjnych potrafi być dość frustrującym doświadczeniem.

Zamiast zatrzymywać się co chwila, by sprawdzić mapę i upewnić się, że wybrana trasa doprowadzi cię do miejsca docelowego, nowe urządzenie nawigacyjne umożliwi rowerzystom przemierzyć miasto w zupełnie inny, nowy sposób.

System BeeLine wskazuje, w którym kierunku znajduje się cel podróży - w jaki sposób się do niego dostaniesz - zależy od Ciebie. Zamiast próbować zapamiętać, w którą uliczkę skręcić i szukać punktów orientacyjnych, można wybrać za każdym razem inną drogą a i tak dojedziemy do punktu docelowego.

Podczas gdy dedykowane aplikacje w smartfonie wskazują jedną, ściśle wyznaczoną trasę do miejsca docelowego, BeeLine daje nam wolność i możliwość wybrania własnej trasy.

Prototyp urządzenia znajduje się obecnie w produkcji. Docelowo ma to być małe urządzenie, które będziemy mogli zamontować na kierownicy lub mostku. Urządzenie ma działać na zasadzie kompasu, wskazując kierunek w którym powinniśmy się poruszać.

Jak działa Beeline?

Wpisz w aplikacji Beeline swój cel podróży i będzie to punkt, w kierunku którego będzie wskazywać wskaźnik. Urządzenie będzie jednocześnie wyświetlać informacje jak daleko znajduje się nasza docelowa lokalizacja.

Ciekawe w jaki sposób to urządzenie będzie ewoluować? Dla rowerzystów może oznaczać koniec kłopotów z dotarciem do celu i umożliwić zwiedzenie części miasta, które podróżując wyznaczoną (przez mapy) trasą, mogliby po prostu przegapić.

Osoby stojące za projektem mają nadzieję rozpocząć w listopadzie kampanię na Kickstarterze, a po większą ilość informacji zapraszamy na stronę twórców: beeline.co

Źródło:www.cyclingweekly.co.uk  

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.