Trek-Segafredo rozpoczyna Tour de Pologne

Trek-Segafredo rozpoczyna Tour de Pologne

Wywiady Newsy z polski

W przeddzień rozpoczęcia 73. Tour de Pologne, kolarze i sport directorzy teamu Trek-Segafredo odpowiedzieli o swoich planach, oczekiwaniach i o tym, jak oceniają organizację legendarnego polskiego wyścigu.

11 lipca w ramach „Spotkania przy kawie”, organizowanego przez Segafredo Zanetti Poland, sponsora wspierającego team, sport directorzy: Dirk Demol i Luke Meersman oraz kolarze: Fumiyuki Beppu i Eugenio Alafaci, odpowiedzieli na pytania dotyczące rywalizacji w najbliższych siedmiu dniach. 

To moja pierwsza wizyta w Polsce i cieszę się z naszego udziału w Tour de Pologne. Ten wyścig to interesująca mieszanka odcinków, w tym sprintu i etapów górskich, które sprawiają, że będzie to naprawdę ciekawe wydarzenie – mówi Dirk Demol, pierwszy Sport Director teamu Trek-Segafredo podczas Tour de Pologne.

Zapytany jakie mają plany i oczekiwania wobec udziału w Tour de Pologne, odpowiedział:

Z biegiem lat Tour de Pologne stał się jednym z najlepszych wyścigów, porównywanym do Tour de France. Jest tu obecnych kilku młodych top-spenderów, obiecujących zawodników jak np. Caleb Ewan czy Fernando Rendon Gaviria. Nasz team na ten start dysponuje bardzo dobrymi kolarzami, są – Niccolo Bonifazio, na GC mamy Rydera Hesjedala i Fabio Fellinego. Fabio doznał poważnego urazu w ubiegłym sezonie, co wykluczyło go z rywalizacji na dłuższy czas. Dobrze się jednak przygotowywał do powrotu, intensywnie trenował. Ryder Hesjedal jest zawsze zagadką. Do tej pory sezon nie przebiegał tak jak on – i my tego oczekiwaliśmy. Na Giro d’Italia występował po dwutygodniowej chorobie, du Dauphine też nie poszło zbyt dobrze. Jest jednak zmotywowany do działania. Tour de Pologne będziemy rozgrywać na dwie karty - sądzę, że w pierwszych dniach wyścigu uwagę zwróci Niccolo Bonifazio. Jeśli natomiast mowa o późniejszych etapach w górach, jestem pewny utalentowanego Fabio Fellinego – zdradził Demol.

Zarówno sport directorzy, jak i kolarze do wizyty w Polsce podchodzą z dużym optymizmem.

Jestem w Polsce już po raz czwarty i za każdym razem cieszę się, że mogę tu być. Drogi są naprawdę dobre, kibice na starcie i mecie dają nam duże wsparcie. Mamy nadzieję, że pogoda będzie korzystna i w takiej formie – będzie nam towarzyszyć przez cały tydzień – mówi Luke Meersman, drugi Sport Director teamu Trek-Segafredo podczas Tour de Pologne.

W Polsce jestem już po raz szósty, więc moje doświadczenie jest dość duże. Ta wizyta jest dla mnie sporą przyjemnością, ponieważ zawsze czeka tu na nas dużo miłych i uśmiechniętych ludzi. Przed nami sprint i góry, z którymi wiążemy spore nadzieje. Naszym celem jest wygrana etapów – tłumaczy Fumiyuki Beppu, kolarz Trek-Segafredo.

Wyraził także zadowolenie z terminu tegorocznej edycji Tour de Pologne, wspominając poprzednie wyścigi, odbywające się w terminach wrześniowych oraz towarzyszące im wahania pogodowe, w tym intensywne opady.

To moja druga wizyta w Polsce. Po przerwie po udziale w Giro d’Italia to mój pierwszy duży start. W sprincie liczymy głównie na Niccolo Bonifazio, w całości wyścigu – na Fabio Felline. Będziemy się oczywiście wspierać, bo naszym celem jest wygrana każdego dnia – dodaje Eugenio Alafaci. Zapytany o największe wyzwanie wyścigu Tour de Pologne, wskazuje na podjazdy oraz dwa ostatnie dni rywalizacji.

Podczas spotkania podjęto również temat Fabiana Cancellary, który wraz z obecnym sezonem, żegna się z kolarską rywalizacją zawodową.

Oczywiście, zastąpienie zawodnika takiej rangi jak Fabian Cancellara będzie niemożliwe. Liczne zwycięstwa i sukcesy, w tym zdobycie medali olimpijskich, sprawiają, że jest nieoceniony. Jednak z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Dzięki nowemu sponsorowi – włoskiemu producentowi kawy Segafredo Zanetti, mamy duże szanse rozwoju. Obecnie Luke Meersman prowadzi dyskusje o tym, jak kształtować będzie się team w dalszych sezonach – odpowiada Dirk Demol, Sport Director teamu Trek Segafredo.

Zapytany o to, kto mógłby być następcą Fabiana Cancellary, nie tyle w kontekście sportowych osiągnięć, ale i osobowościowo, odpowiedział:

Jako były kolarz, dostrzegam osobowości, które się wyróżniają. Myślę, że Peter Sagan jest właśnie taką osobowością.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.