Maja Włoszczowska na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)

Włoszczowska i Giger wygrywają w Langenlois!

Informacja prasowa Newsy ze świata

Początek kwietnia to dla zawodników Kross Racing Team tradycyjny start w austriackim Langenlois. Sprawdzian formy przed pierwszymi ważnymi startami w sezonie wypadł wyśmienicie. Maja Włoszczowska i Fabian Giger zwyciężyli w wyścigu elity, natomiast Bartłomiej Wawak finiszował piąty.

Fabian Giger na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)
Bartłomiej Wawak na trasie (Fot. Tomasz Świerczyński)

Na starcie wyścigu kobiet stanęła Maja Włoszczowska. Pierwszą rundę przejechała wspólnie z zawodniczką z Chin, na drugim okrążeniu odjechała od rywalki i samotnie podążała do mety. Jako trzecia na podium znalazła się Lisi Osl z Austrii.

O 13:30 wystartowali panowie z Kross Racing Team: Fabian Giger oraz Bartłomiej Wawak. Przez 3 okrążenia w czołówce jechało 5 zawodników, w tym ekipa Krossa. Na 4. okrążeniu problem z rowerem miał Gerhard Kerschbaumer, osłabł Karl Markt oraz Wawak. Na czele do ostatniego okrążenia trwała walka między Gigerem a Martinem Loo, z której zwycięsko wyszedł Szwajcar. Bartłomiej Wawak finiszował na 5 pozycji.

Powiedzieli na mecie:

Maja Włoszczowska„Jestem zadowolona z wyścigu, w prawdzie Chinka wystartowała bardzo mocno i ciężko było dotrzymać jej tempa. Dopiero na końcu pierwszej rudny zaatakowałam i uzyskałam przewagę, którą utrzymałam do mety. Moja forma to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi ważnymi startami w Niemczech i we Włoszech.”

Fabian Giger„To był ciężki wyścig, do ostatniego okrążenia trwała walka między kilkoma kolarzami. Na szczęście miałem dzisiaj mocne nogi i głowę, co pozwoliło mi wygrać.”

Bartłomiej Wawak„Wystartowałem bardzo dobrze i walczyłem o zwycięstwo, niestety na czwartej rundzie nieco osłabłem i zabrakło mi sił na finisz. Piąta lokata po moich ostatnich problemach zdrowotnych jest budująca. Nie mogę się doczekać kolejnych startów.”

Wyniki Elita kobiet:

  1. Maja Włoszczowska/ Kross Racing Team 01:20:08.7
  2. Chengyuan Ren/ China Jiangsu ZGL MTB Team 01:20:41.8
  3. Elizabeth Osl/ Ghost Factory Racing 01:21:07.5

Wyniki Elita mężczyzn:

  1. Fabian Giger/ Kross Racing Team 01:37:46.5
  2. Martin Loo/ Hawai Express 01:38:09.1
  3. Karl Markt/ HaiBike Otzal Pro Team 01:38:47.3
  4. Gerhard Kerschbaumer/ Bianchi Countervail 01:39:28.1
  5. Bartłomiej Wawak/Kross Racing Team 01:39.41.2
Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.