Górka Środulska (Fot. UM Sosnowiec)

Wyścig MTB XC powraca do Sosnowca

Informacja prasowa Newsy z polski

Rozpoczęły się zapisy do pierwszej edycji zawodów Bike Atelier XC w Sosnowcu. Wyścig w konkurencji cross country odbędzie się tam 28 maja.

- Przez kilka lat organizowaliśmy w Sosnowcu wyścig cross-country i łącznie odbyło się wtedy ok. 30 edycji. Chcemy nawiązać do historii i przywrócić tę imprezę. Po okresie przestoju, XC w Polsce się odradza i chętnych na start w tego typu wyścigach jest coraz więcej – mówi Jacek Kotarski, współorganizator Bike Atelier XC.

Sceną dla kolarzy będzie sosnowiecki Park Środula i tamtejsza Górka Środulska. Powstała ona w ramach programu rewitalizacji terenów pokopalnianych, poprzez likwidację hałdy byłej kopalni Sosnowiec. Jest wykorzystywana w zimie do jazdy na nartach, a poza sezonem służy m.in. fanom rowerów. Wzniesienie to ulokowane jest między dwoma, najliczniejszymi pod względem liczby mieszkańców, dzielnicami miasta – Środulą i Zagórzem. Rywalizacja w Bike Atelier XC będzie prowadzona na 4-kilometrowej pętli.

- Będzie to bardzo trudna trasa, obfitująca w podjazdy i zjazdy. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim startującym, zrezygnowaliśmy z dodatkowych utrudnień, takich jak fragmenty kamieniste, czy tzw. dropy. Trasa będzie nie tylko wymagająca pod względem wydolnościowym, ale też efektowna dla kibiców. Praktycznie z jednego miejsca na Górce Środulskiej, będzie można obejrzeć zdecydowaną większość rundy – wyjaśnia Jacek Kotarski.

- Liczymy, że na starcie stanie spora grupa zawodników i będziemy mogli w przyszłości rozszerzyć liczbę imprez w cyklu. W tym roku odbędą się dwie edycje – w Sosnowcu i 13 sierpnia w Dąbrowie Górniczej. Jeśli frekwencja będzie wysoka chcielibyśmy w przyszłym roku dodać zawody w Będzinie i stworzyć Puchar Zagłębia – dodaje współorganizator Bike Atelier XC.

Imprezą towarzyszącą będą wyścigi dla dzieci. W związku z faktem, iż Bike Atelier XC rozegrany zostanie 28 maja, wejdzie w skład atrakcji związanych z obchodami Tygodnia Dziecka, który organizuje miasto Sosnowiec.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.bikeateliermaraton.pl. Można się już zgłosić zarówno do wyścigu XC w Sosnowcu, jak i w Dąbrowie Górniczej.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.