BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini
BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini

Lamborghini na dwóch kółkach

Nowości sprzętowe

Dynamiczny, elegancki design, bardzo dobra wydajność i najwyższej jakości komponenty - taki właśnie jest rower BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini, będący efektem współpracy projektantów i inżynierów BMC oraz Lamborghini. Ten stylowy model to jedna z lifestyle'owych propozycji w nowej kolekcji rowerów BMC na rok 2016.

Jednoślad z charakterystycznym logo "Automobili Lamborghini" to edycja specjalna serii rowerów BMC alpenchallenge AC01, czyli rowerów z  tzw. kategorii lifestyle. Jak informuje BMC, ich podstawowym przeznaczeniem jest szybka oraz komfortowa jazda - głównie po drogach miejskich i innych podobnych.

BMC i Lamborghini łączy nacisk na projektowanie oszałamiających wyglądem wehikułów o wysokiej wydajności. Kontynuowana współpraca zaowocowała kolejnym wcieleniem czystej formy oraz funkcjonalności - wskazuje BMC.

W nowym rowerze BMC nie ma tradycyjnego łańcucha. Konstruktorzy zdecydowali się bowiem na napęd paskowy firmy Gates, który zapewnia płynną jazdę i likwiduje ewentualne problemy ze smarem czy spadającym łańcuchem. Taki napęd praktycznie nie wymaga też konserwacji i jest lżejszy od standardowych rozwiązań. W modelu wykorzystano również SRAM Automatix, czyli w pełni automatyczną piastę z dwoma przełożeniami.

Jak podaje producent, ramę roweru wykonano z wysokiej jakości potrójnie cieniowanego aluminium. Widelec natomiast jest stworzony w całości z włókien węglowych.

Na wyposażeniu roweru znalazły się ponadto m.in. siodełko Selle Royale Respiro, opony Continental Grand Sport Race oraz błotniki Curana. Sztyca, mostek i kierownica zostały wyprodukowane bezpośrednio przez BMC.

BMC alpenchallenge AC01 IGH edizione speciale Lamborghini dostępny będzie w czterech rozmiarach (S, M, L i XL). Sugerowana cena wynosi 15 690 zł.

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce: bmcracing.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
-
-
Ultramaraton

Sudovia Gravel

-
Ultramaraton

Ułan 600