Dwie osoby z rowerami stojące na szlaku rowerowym

Boom e-rowerów w Polsce: Trendy sprzedaży i rosnące zainteresowanie

Newsy z polski Informacja prasowa

W Polsce obserwuje się wzrost popularności e-rowerów, które zyskują coraz większe zainteresowanie klientów, przewidując dynamiczny rozwój w 2024 roku. Badania wskazują, że właściciele sklepów rowerowych dostrzegają ogromny potencjał w sprzedaży rowerów elektrycznych, wyprzedzając tradycyjne jednoślady.

Widmo zmiany w świecie transportu przynosi nam rok 2024, a branża rowerowa w Polsce szykuje się na ekscytujący rozwój e-rowerów. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, ponad 71% salonów rowerowych przewiduje, że e-rowery staną się kluczowym segmentem w przyszłym roku. To zaskakująca prognoza, ale deklaracje dotyczące sprzedaży z minionego sezonu potwierdzają ten trend, gdy 42% badanych sklepów odnotowało wzrosty sprzedaży, a co trzeci salon utrzymał podobne wyniki.

Elektromobilność: Polska idzie śladem Europy

Wraz z Europą, Polska kieruje się ku elektromobilności, zmieniając swoje nawyki transportowe. Trend e-rowerów jest tylko jednym z przejawów tej transformacji. Krajowy rynek rowerowy odnotowuje stały wzrost sprzedaży e-bike'ów, co potwierdzają eksperci. Co ciekawe, 63% respondentów z branży rowerowej uważa, że wprowadzenie dofinansowań może przyspieszyć ten rozwój.

E-rowery na pierwszym miejscu

Właściciele i pracownicy sklepów rowerowych uznają e-rowery za kluczowy segment w 2024 roku. Według badań, ponad 71% z nich prognozuje, że to sprzedaż e-bike'ów będzie najszybciej rozwijającym się obszarem. Dane dotyczące sprzedaży potwierdzają tę prognozę, gdy 42% sklepów odnotowało wzrosty, a 31% utrzymało stabilną sprzedaż.

Nowy oblicze mobilności: E-bike jako alternatywa

- Liczymy, że 2024 to będzie rok rowerów elektrycznych. Polacy chcą jeździć e-bike’ami, ponieważ doceniają ich przewagi – ekologiczne, finansowe i zdrowotne. Obserwujemy kraje Europy Zachodniej czy Skandynawii, ich kulturę mobilności i czerpiemy z tych doświadczeń. Nasze nawyki transportowe ewoluują. Zmienia się też mentalność – powszechna jest już wiedza, że e-bike to nie skuter, swoją energią z silnika wspiera rowerzystów tylko wtedy, gdy ci kręcą pedałami. A świadomość społeczeństwa stale rośnie. Ludzie poszukują zrównoważonych alternatyw dla tradycyjnych środków transportu. Rower w tym przypadku nie ma sobie równych. Widzą to nie tylko rowerzyści, ale także samorządowcy, którzy odpowiadając na lokalne potrzeby, uruchamiają programy dopłat. Urzędnicy Białegostoku i Gdyni mieli okazję przekonać się o potencjale, jaki niosą za sobą dofinansowania do zakupu e-rowerów i jak duże zainteresowanie wzbudzają wśród mieszkańców – mówi Mateusz Pytko, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Ceny i dostępność: Kluczowe czynniki

Badania wykazują, że cena jest głównym czynnikiem decydującym o zakupie, ale dofinansowania mogą być motorem rozwoju rynku e-rowerów. Wprowadzenie programów dopłat i rozwój infrastruktury rowerowej mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży. To podnosi także świadomość społeczną na temat korzyści wynikających z posiadania e-rowerów.

Działania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, chcąc wesprzeć rozwój rynku rowerowego, opracowuje propozycje zmian w ustawach, które umożliwią uruchomienie programów dopłat dla posiadaczy e-rowerów. Ich celem jest promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i bezpiecznego środka transportu.

Podsumowanie

Rok 2024 to nie tylko rok e-rowerów, ale także rok przemiany w świecie transportu. Polska coraz bardziej angażuje się w elektromobilność, a e-rowery stają się symbolem tej transformacji. Polskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz branża rowerowa są gotowe na rozwój tego segmentu, widząc w e-rowerach przyszłość mobilności.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Ułan 600

-
-
Ultramaraton

Pomorska 500

-
-
Ultramaraton

Wisła 1200

-
Ultramaraton

Wisełka 500

-
Ultramaraton

Sudety Divide