Kross Vento 9.0
Kross Vento 9.0

Nowości szosowe Kross na 2017

Nowości sprzętowe

Każdy rower Krossa jest od początku tworzony, testowany i produkowany w Polsce. Producent ma swoją siedzibę w Przasnyszu – to tam konstruktorzy opracowują najnowsze technologie, które potem trafiają do riderów w całej Polsce i Europie.

Kross Vento 8.0 Kross Vento 8.0
Kross Vento 4.0 Kross Vento 4.0

Nowa kolekcja Kross na 2017 w porównaniu do zeszłorocznej prezentuje jeszcze wyższy poziom. Szczególnie dużo powodów do radości mają fani jazdy szosowej: linia Vento jest pełna nowych rozwiązań, dzięki którym riderzy poczują na trasie prawdziwą prędkość. Polski producent w tym roku postawił na ramy karbonowe i komponenty najlepszych wytwórców, a do tego utrzymał rowery w nowoczesnym, niezwykle estetycznym designie.

Szosowa propozycja Krossa to jedenaście propozycji dla fanów szybkości. Zadbano o potrzeby każdego ridera: od amatora preferującego bardziej ostrożną jazdę, aż po profesjonalistów wybierających sportowe modele i najlepsze komponenty. Pięć najwyższych modeli z linii Vento zbudowano na karbonowych ramach, a modele na ramach aluminiowych dostosowane do potrzeb jazdy nie tylko rekreacyjnej – w sam raz na długie dystanse dla początkujących szosowców.

Najwyższy model z serii, Vento 9.0, zbudowano na nowej ramie z karbonu T784, która znacznie zwiększa sportowe osiągi tego modelu. Zupełnie nowa geometria nie ujmuje jednak niczego w sztywności ramy. Vento 9.0 nie dość, że świetnie wygląda, to również znakomicie przyśpiesza dzięki sztywnym osiom w kołach Zipp 202 w technologii Firecrest. Do tego napęd SRAM Red, aerodynamiczna kierownica i hamulce w systemie flat mount gwarantują, że to prawdziwa maszyna do ścigania.

Uwagę zwraca też Vento 8.0, którego całościowa waga nie przekracza 6,8kg – jest to dolna legalna granica wyznaczona przez UCI. Napęd Shimano Dura-Ace i rama z karbonu T784 gwarantuje niesamowite przyśpieszenie.

Dla riderów zaczynających swoją przygodę z wyścigami szosowymi lub jeżdżących rekreacyjnie idealny będzie Vento 4.0 – napędzany przez Shimano Tiagra rower na ramie Aluminium Superlite, z karbonowym widelcem ze stożkową rurą, co gwarantuje niezwykłą sztywność i dokładność w prowadzeniu. Energetyzujący design i przewody ukryte w ramie dbają też o wygląd roweru.

Wszystkie modele z nowej serii 2017 zobaczyć będzie można na stoisku KROSS podczas targów KIELCE BIKE_EXPO 2016. Serdecznie zapraszamy!

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
-
-
Ultramaraton

Sudovia Gravel

-
Ultramaraton

Ułan 600