Rowery crossowe marki Kreidler – kolekcja 2016
Rowery crossowe marki Kreidler – kolekcja 2016

Rowery crossowe marki Kreidler – kolekcja 2016 to 9 nowych modeli

Nowości sprzętowe

W tegorocznej kolekcji rowerów marki Kreidler można znaleźć 9 modeli crossowych. Nowe propozycje to odświeżone i udoskonalone serie Small Blind, Stack oraz Mustang. Jak wskazuje niemiecki producent, celem było przede wszystkim połączenie komfortu, atrakcyjnego designu oraz możliwie jak największej uniwersalności.

Na 2016 r. Kreidler przygotował łącznie 9 rowerów typu cross, z czego 5 to modele Mustang, a serie Small Blind i Stack obejmują po 2 modele. Większość z nich oparto na kołach o rozmiarze 28”, chociaż część Mustangów wyposażono w koła nieco mniejsze (26”). Jak informuje producent, wszystkie ramy wykonano z dobrej jakości aluminium (stop 6061).

„Rowery crossowe to głównie uniwersalność, a ich podstawowym celem jest wygodna i w miarę szybka jazda po różnych rodzajach terenu. Takie są też nowe Kreidlery, które sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i leśnych ścieżkach czy też nawierzchni szutrowej. To bardzo stylowe rowery dla osób szukających dobrego oraz pewnego sprzętu np. do jazdy rekreacyjnej” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Flagowym rowerem crossowym Kreidlera jest Small Blind 1.0. Wyróżnia go niska waga (12,6 kg), harmonijna geometria, estetyczne malowanie oraz wysokiej jakości komponenty. Niemiecki producent zdecydował się w tym przypadku na zastosowanie osprzętu Shimano Acera (napęd z 24 przełożeniami), hydraulicznych hamulców tarczowych Tektro, kół Schürmann oraz opon Schwalbe Kojak. Pozostałe komponenty to m.in. elementy z logo Promax oraz części wyprodukowane bezpośrednio przez Kreidlera. Nowy Small Blind dostępny jest także w wersji EQ, wyposażonej dodatkowo w światła, bagażnik oraz błotniki.

W ofercie niemieckiego producenta znalazły się też dwa modele Stack. Ich wyposażenie jest zbliżone do rowerów Small Blind – mogą się także pochwalić hydraulicznymi hamulcami tarczowymi Tektro oraz osprzętem Shimano (napędy Acera z 24 przełożeniami lub Deore z 27 przełożeniami).

Kolekcję crossowych rowerów marki Kreidler uzupełnia 5 modeli Mustang, które są bardziej przystępną cenowo alternatywą dla serii Small Blind i Stack. Zastosowano w nich osprzęt Shimano oraz standardowe hamulce typu V-Brake.

„Naszą najbardziej zaawansowaną propozycją w kategorii rowerów cross jest oczywiście Small Blind. Zaprojektowano go przede wszystkim z myślą o swobodnej jeździe rekreacyjno-turystycznej. Z kolei konstrukcja rowerów Mustang ma nieco bardziej sportowy charakter. Pod tym względem modele Stack plasują się pomiędzy pozostałymi seriami” – dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Crossowe Kreidlery dostępne są w kilku różnych rozmiarach. Poszczególne rowery ważą od 12,6 do 15,8 kg.

Sugerowane ceny rowerów crossowych marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 1 845 do 3 350 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów crossowych marki Kreidler (kolekcja 2016):kreidler.pl/rowery/rowery-gorskie-mtb-cross/

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce:kreidler.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

-
Ultramaraton

Czarne Serce

-
Ultramaraton

Lajkonik

-
-
-
-
Ultramaraton

Sudovia Gravel

-
Ultramaraton

Ułan 600