Maja Włoszczowska na trasie wyścigu (foto. Tomasz Świerczyński)

Maja Włoszczowska trzecia w Bad Sackingen

Informacja prasowa Newsy ze świata

Polka zajęła trzecie miejsce w wyścigu kategorii Hors Class w niemieckim Bad Sackingen, który odbył się 10 kwietnia. Zwyciężyła Jolanda Neff przed Jenny Rissveds. Fabian Giger z KRT dojechał na metę jako 10., Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.

Bartłomiej Wawak na trasie wyścigu (foto. Tomasz Świerczyński)
Fabian Giger na trasie wyścigu (foto. Tomasz Świerczyński)

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wystartowała bardzo słabo, kończąc pierwszą rundę na ósmej pozycji. Od drugiej rozpoczęła odrabianie strat, by na 4. rundzie uplasować się na 3 miejscu. Sił nie starczyło na dogonienie Szwedki Rissveds. Jolanda Neff była poza zasięgiem rywalek.

Włoszczowska powiedziała na mecie: „Wystartowałam bardzo słabo, dodatkowo przyblokowała mnie jedna z rywalek, przez co musiałam odrabiać straty. Kosztowało mnie to bardzo dużo sił i na czwartym okrążeniu nieco „odcięło mi prąd”. Od tego momentu starałam się utrzymać swoją pozycję do mety”.

W wyścigu mężczyzn 10-te miejsce zajął Fabian Giger (Kross Racing Team), dla którego również był to bardzo ciężki wyścig. Po dobrym starcie i prowadzeniu grupki liderów przez 3 okrążenia, dopadł go kryzys. Odzyskał on siły dopiero na dwóch ostatnich rundach wyprzedzając kilku rywali. Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.

Wyniki Elita kobiet:
1. Jolanda Neff/Stockli Pro Team 01:22:39
2. Jenny Rissveds/ Scott odlo MTB Racing Team 01:23:31
3. Maja Włoszczowska/Kross Racing Team 01:24:30
4. Linda Indergand/ Focus XC Team 01:24:39
5. Sina Frei/ jb BRUNEX Felt Team 01:24:45
 
Wyniki Elita mężczyzn:
1. Julien Absalon/ BMC Mountainbike Racing Team 01:34:56
2. Nino Schurter/ SCOTT odlo MTB Racing Team 01:35:35
3. Maxime Marotte/ BH-SRSUNTOUR-KMC 01:35:42
...
10. Fabian Giger/Kross Racing Team 01:37:09

Informacje o grupie Kross Racing Team:

Kross Racing Team to polska zawodowa grupa kolarska, która na trasach rowerowych obecna jest już od 11 lat. W sezonie 2015 do grupy dołączyła srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Maja Włoszczowska oraz szósty kolarz mistrzostw świata w maratonie – Bartłomiej Wawak. Nowym członkiem zespołu w 2016 został Fabian Giger, utalentowany szwajcarski kolarz z brązowym medalem I Igrzysk Europejskich na koncie. Członkinią KRT jest również Anna Szafraniec-Rutkiewicz.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.