Kreidler Werksteam

Moritz Milatz wzmacnia drużynę Kreidler Werksteam

Informacja prasowa

W 2016 r. fabryczny zespół rowerowej marki Kreidler (Kreidler Werksteam) wzmocnił Moritz Milatz, jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy górskich na świecie. Mający na koncie medale mistrzostw świata i Europy w maratonie MTB kolarz zamierza skoncentrować się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kreidler Cross Carbon 28" Team Edition
Kreidler Stud 29" Carbon Team Edition

W nowym sezonie drużyna MTB Kreidlera ma do swojej dyspozycji m.in. oparte na ramie typu hardtail rowery Kreidler Stud 29" Carbon Team Edition, wyposażone w osprzęt Shimano i amortyzatory firmy Magura. W przypadku wyścigów przełajowych podstawowym rowerem jest natomiast Kreidler Cross Carbon 28" Team Edition, czyli pierwszy w historii niemieckiej marki rower CX.

Milatz celuje w Rio

Zespół Kreidler Werksteam wzmocnił Moritz Milatz, 33-letni zawodnik startujący wcześniej przez kilka lat w jednym z czołowych zespołów świata, jakim jest BMC MTB Racing Team. Niemiecki kolarz ma na swoim koncie m.in. srebrny medal mistrzostw świata w maratonie MTB, który zdobył w 2012 r. w Ornans. W tym samym roku wywalczył również mistrzostwo Europy w kolarstwie górskim cross-country (XC). Teraz Milatz szykuje się na start w igrzyskach olimpijskich w Brazylii - w Rio powalczy o jak najlepszą lokatę w wyścigu XC.

Szalenie cieszę się na myśl o sezonie 2016. Mój największy cel to olimpijski start w Rio de Janeiro i nawiązanie do najlepszych wyników z poprzednich lat - zapowiada Moritz Milatz.

Kolejnym nowym kolarzem w zespole Kreidlera jest Tom Ettlich. W składzie na 2016 r. znaleźli się także Markus Bauer oraz Christopher Platt. Karierę zakończył z kolei Torsten Marx, który jednak nie żegna się z niemiecką marką i będzie pomagał przy projektowaniu nowych rowerów.

W ramach przygotowań do najważniejszych w tym roku startów kolarze Kreidlera wzięli już udział w kilku wyścigach przełajowych. W styczniu Milatz zdobył w Albstadt 3. miejsce w zawodach Challenge Cyclo-cross, a Bauer zajął 5. miejsce w mistrzostwach Niemiec w kolarstwie przełajowym, które zorganizowano w miejscowości Vechta.

W 2016 r. marka Kreidler będzie obecna również bezpośrednio w wyścigach organizowanych nad Wisłą, o co zadbała polska firma Taurus. Oficjalny dystrybutor marki Kreidler zdecydował się bowiem na stworzenie całkiem nowej drużyny - MTB Kreidler Taurus.

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce: kreidler.pl

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Więcej informacji jest dostępnych w polityce prywatności.

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.